Zeměpisná olympiáda 

Jen několik málo dní měli ti nejlepší řešitelé školního kola na přípravu do dalšího klání. Okresní kolo proběhlo ve dnech 21. a 22. 2. 2024 ve Vyškově. Účastníci plnili úkoly s mapou a následně bez mapy. V poslední části pracovali s turistickou mapou. I tentokrát se podařilo organizátorům z vysoké školy připravit zcela nečekané úkoly, které nejsou náplní běžných hodin zeměpisu. O to více nás potěšilo umístění našich žáků, kteří se rozhodně v konkurenci dětí ostatních škol okresu Vyškov rozhodně „neztratili“.

Umístění v okresním kole:

Kategorie A – 6. ročník: Bukalová Aneta – 16. místo, Šimpera David – 17. místo (celkem 31 soutěžících)

Kategorie B – 7. ročník: Kříž Jan – 4. místo, Zlatníček Matěj – 5. místo (celkem 28 soutěžících)

Kategorie C – 8. a 9. ročník: Hofr Jiří – 10. místo, Konečný Richard – 15. místo (celkem 35 soutěžících)

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim hodně příjemných chvilek se zeměpisem. 

Ludmila Vojáčková a Šárka Hanáková