Stávka

Vážení rodiče,

chci vás informovat, že se naše organizace Základní škola a Mateřská škola, Otnice připojí k plánované jednodenní stávce v pondělí dne 27. 11. 2023. Znamená to, že Mateřská i Základní škola bude pro žáky po celý den uzavřena, pokud politická jednání nepřinesou řešení, které by stávku zažehnaly.

Informační schůzka v MŠ

Vedení MŠ v Otnicích zve všechny rodiče dětí na informační schůzku před zahájením školního roku, která se koná v úterý 29. 8. 2023  v 15.30 hodin v prostorách MŠ. Na schůzku se, prosím, dostavte bez dětí. Děkujeme, Veronika Škrháková

Pozvánka na zápis do mateřské školy v Otnicích

Srdečně Vás zveme na zápis do naší mateřské školy, který se uskuteční ve středu dne 10. 5. 2023 v prostorách školky v době 15.00 – 17.00 hod. Informační schůzka rodičů (bez dětí) před zápisem se koná 27. 4. 2023 v 16.00 hod. v MŠ.

Přikrmování ptáků v zimním období

Vyběhnout občas dopoledne na čerstvý vzduch i v zimě si zvykli žáci z 5.A. Pečlivě se starají o  kontrolu ptačích krmítek, o sypání čerstvé směsi zrní, slunečnicových semínek a ořechů.  Ohryzky jablek ze školní jídelny nekončí v koši, ale u stromů. Přijdou vhod třeba kosům.

Suchou cestou

Z oddělení prevence Policie ČR Jihomoravského kraje jsme dostali tip na uměleckou soutěž Suchou cestou.

Přijímačky 2024

Podrobné informace k přijímacímu řízení a podávání přihlášek najdete po rozkliknutí odkazu: https://www.prihlaskynastredni.cz

Návštěva soudního jednání

V devátém ročníku je již většině dětí 15 let, jsou tedy podle zákonů plně odpovědní za své chování a jednání. Jsou v kategorii mladiství a pokud překročí zákon, mohou být trestně stíháni.  Toto byl také jeden z důvodů, proč jsme ve čtvrtek 13. prosince navštívili soudní jednání.

Vánoční besídky ve třídách

V pátek 22. prosince 2023 se uskutečnili v naší škole tradiční vánoční besídky ve třídách prvního i druhého stupně. Třídní učitelé připravili pro děti různé hry, soutěže, či různé programy s vánoční tematikou. Krásné a vánočně vyzdobené třídy bylo radost si prohlédnout. Děkujeme rodičům za cukroví, které zpříjemnilo dětem vánoční atmosféru.

Beseda v místní knihovně s druháky

Adventní čas, jak víme, v sobě skrývá velké očekávání, těšení na svátky, které bychom si určitě nejen jako děti, ale i jako dospělí přáli, aby nikdy nekončily… Však aby naše těšení bylo ještě více umocněno, byli jsme pozváni do místní knihovny,… číst více