Velikonoční laťka – školní kolo

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se uskutečnilo školní kolo soutěže „Velikonoční laťka“. Jedná se o soutěž ve skoku vysokém, jejíž tradici podporoval v minulosti i p. Mgr. Jiří Holub, který byl zástupcem ředitele a vyučoval mnoho let tělesnou výchovu v naší škole.

Laboratorní práce v 9.A

V pondělí 4. března jsme v hodině chemie s paní učitelkou Martinou Justovou vytvářeli nasycený roztok. Učili jsme se pracovat s chemickým vybavením. Ve zbytku hodiny jsme nahřívali a ohýbali skleněné tyčinky.

Velká gratulace sourozencům Pham

S hrdostí Vám mohu oznámit, že Adam a Leonka Pham, žáci naší školy, ovládli 31. juniorskou ligu wushu v Brně.

Wushu Akademie na 31. Juniorské lize wushu v Brně získala 11 zlatých, 4 stříbrné a 4 bronzové medaile. Nejlepší byli sourozenci Pham, kteří ve všech pěti startech vyhráli 1. místo. Leonka cvičila dvě sestavy a z obou si domů odnesla zlaté medaile s poháry, Adam měl tři sestavy a ze všech se také umístil na prvním místě.

Práce v keramickém kroužku

Žáci pracují ve dvou skupinách každé pondělí v odpoledním čase. Jsem rádi, že kroužek je plně naplněn a že žáci chodí do tohoto zájmového útvaru velmi rádi. Dokonce i žáci z jiných obcí (například z Bošovic) neváhají počkat na čas zahájení tohoto kroužku.

Zimní stopař v ŠD

Zima se již chýlí definitivně ke konci a tak jsem s mojí třídou ŠD vyrazila trochu jinak za zvířaty. Děti potěší každá výprava do vyššího patra naší školy, takže cílem byla učebna přírodopisu, kde na nás čekala paní učitelka.

Testování TIMSS z předmětů matematika a přírodověda

Již na jaře 2023 se žáci 4. třídy naší školy zapojili do celoevropského testování žáků z předmětů matematika a přírodověda. Na výsledky jsme si sice museli rok počkat, ale již jsou zde. Žáci, kteří byli testováni na jaře 2023 již dnes navštěvují 5.A třídu.