Zásady ochrany osobních údajů

Kdo jsme

Základní škola a Mateřská škola, Otnice, příspěvková organizace dále jen „škola“. Naše webová adresa je: https://zsotnice.cz

Osobní údaje dětí, žáků, zaměstnanců

Škola jako správce osobních údajů zpracovává osobní údaje dětí, žáků a zaměstnanců.

Na školu je možné se obracet k uplatnění práv v oblasti osobních údajů prostřednictvím:

  • datové schránky: 2iiim2e
  • elektronicky: [email protected]
  • poštou: Základní škola a Mateřská škola, Otnice, příspěvková organizace, Školní 352, 683 54 Otnice

Na školu je možné se obracet v relevantních případech:

  • uplatnění práva na přístup k osobním údajům
  • oprava nebo výmaz osobních údajů
  • omezení zpracování osobních údajů
  • vznést námitku proti zpracování osobních údajů
  • odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů
  • uplatnění práva na přenositelnost osobních údajů
  • dalších práv podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Škola zpracovává pouze takové osobní údaje, ke kterým je zmocněna ze zákona. V ostatních případech (například k aktivitám sloužícím k prezentaci školy na veřejnosti, uveřejňování výrobků žáků, fotografií, účasti na soutěžích) si škola vyžádá od zákonného zástupce souhlas se zpracováním osobních údajů.

Jaké shromažďujeme osobní údaje na webu a proč je shromažďujeme

Cookies

Pokud navštívíte naši přihlašovací stránku, nastavíme dočasné cookies pro ověření, zda váš prohlížeč přijímá soubory cookies. Tento soubor cookies neobsahuje žádná osobní data a při zavření prohlížeče se zruší.

Při přihlašování vám nastavíme také několik souborů cookies pro uložení vašich přihlašovacích údajů a pro nastavení zobrazení obrazovky. Přihlašovací soubory cookies mají životnost dva dny a cookies pro nastavení zobrazení mají životnost jeden rok. Pokud potvrdíte možnost „Zapamatovat si mě“, vaše přihlášení bude trvat dva týdny. Pokud se ze svého účtu odhlásíte, přihlašovací cookies budou odstraněny.

Pokud upravujete nebo publikujete článek, bude ve vašem prohlížeči uložen další cookie. Tento cookie neobsahuje žádná osobní data a jednoduše označuje ID příspěvku, který jste právě upravili. Jeho platnost vyprší po 1 dni.

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web.

Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

Jak dlouho uchováváme vaše údaje

Pro uživatele, kteří se registrují na tomto webu (pokud mají tuto možnost), ukládáme také osobní údaje, které uvádějí ve svém uživatelském profilu. Všichni uživatelé mohou kdykoliv vidět, upravovat nebo smazat své osobní údaje (s výjimkou toho, že nemohou změnit své uživatelské jméno). Administrátoři webu mohou také tyto informace zobrazit a upravovat.

Jaká máte práva?

Pokud máte na tomto webu účet, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás uchováváme, včetně všech údajů, které jste nám poskytli. Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů, které o vás uchováváme. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.