Zeměpisná olympiáda 2024

V pondělí 29. 1. 2024 se na naší škole tradičně konalo školní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci druhého stupně řešili jeden test bez užití mapy a druhý test, který ukázal, jak umí pracovat s atlasem. Soutěž trvala cca 60 min a zúčastnilo se jí celkem 24 soutěžících. Trochu nás překvapilo, až zklamalo, že se soutěže zúčastnilo tak málo žáků 6. tříd. Naopak účast v kategorii C byla vynikající. Z každé kategorie postupují do okresního kola 2 nejlepší řešitelé. Okresní kolo se koná ve Vyškově ve dnech 21. a 22. 2. 2024.

Kategorie A – 6. ročník: 1. Bukalová Aneta (6.B), 2. Šimpera David (6.B)

Kategorie B – 7. ročník: 1. Zlatníček Matěj (7.B), 2. Kříž Jan (7.B), 3. Volša Matěj (7.B)

Kategorie C – 8. a 9. ročník: 1. Hofr Jiří (9.B), 2. Konečný Richard (8. B), 3. Ingrová Monika (9. B)           

Všem účastníkům děkujeme a gratulujeme postupujícím.

Učitelé zeměpisu Šárka Hanáková a Ludmila Vojáčková