Brněnské podzemí a vánoční trhy s 6.B

Ponořit se do tajemna brněnského podzemí v historických chodbách a sklepeních pod Zelným trhem jsme se v pátek 15.12. vydali s třídou 6.B. Šest metrů pod brněnskými chodníky jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí nejen o historii Brna, ale také o tom, jak fungovala alchymistická laboratoř, jak lidé ve středověku skladovali potraviny, ale také jak byli trestání ti, co se provinili proti tehdejším zákonům a pořádku. Mimo jiné jsme byli poučeni o tom, jakou nejhorší nadávkou bylo možné počastovat svého středověkého spoluobčana a právem jsme se zděsili, když jsme zjistili, že zní: „Ty ostudo křesťanské mravopočestnosti!“

Po zajímavé exkurzi jsme si udělali čas na procházku předvánočním Brnem a rozchod na adventních trzích. Výlet jsme si všichni skvěle užili a již se těšíme na další výpravy, které spolu podnikneme.