Simulační hra ŽRALOCI V SOUTHBEACH

V měsíci říjnu v 7.A proběhla simulační hra: ZACHRAŇME VESNICI SOUTHBEACH. Žáci vyzkoušeli řešit situaci, kdy malou přímořskou vesnici zaplaví žraloci, z pozice různých profesí. Celou situaci zmapovala a popsala Monika Kopřivová v roli novinářky.  Posuďte sami, jak se celá situace vyvinula. 

ŽRALOCI V SOUTHBEACH

Co se děje v Southbeach? Ptáte se, pro ty co ano je tady rychlá rekapitulace. V Southbeach se začali objevovat žraloci, což znamená menší tržby pro všechny, rybáři zašli velmi daleko a začali žraloky chytat a prodávat na černém trhu.

Zasedání o žralocích v Southbeach se účastnili: 

ekologická strana SHARKS WIN

cestovní kancelář AQUA TRAVEL

stánky s rychlým občerstvení MICHELLINI HOT DOGS

hotely RŮŽOVKA

rybářský spolek ALOHA

senátorka a její tým

starosta a jeho tým

Návrhy:

Senátorka na vítězný návrh přispěje 2,5mil$

Starostův původní nápad byl, že postaví ocelovou síť, na které budou připevněny reproduktory pro odhánění žraloků. 

Ekologické straně se to ale samozřejmě nelíbilo. Jejich nápad byl, že se z pláže stane pláž adrenalinová. Tenhle nápad se ale nelíbil starostovy bohužel jsme se nedozvěděli proč.

Rybáři přednesli nápad který je velmi nerelevantní: vyzabíjet žraloky, s tím naštěstí nikdo nesouhlasil, ale i přesto chce RŮŽOVKA rybářům pomoct a koupit jim nějakou loď, díky které se budou moct dostat dál do moře. I přesto že MICHELLINI chtělo rybářům pomoci,tak po chvíli rybáři zaútočili s tím, že vyhazují zbytky do moře a tím lákají ryby které lákají žraloky.

Starostův nový nápad zní tak že ve městě vybudují něco, co lidi odláká od moře.

Ekologistická strana chce zavřít pláž, aby se zjistilo co přilákalo ryby, které přilákaly žraloky.

Starostův další nápad zní tak že do moře postaví velkou kopuli, ve které se lidi budou koupat místo v moři

A konečně něco dodá i senátorka která navrhne spojit vše dohromady, což znamená, že na nějakou dobu zavřou pláž.

Přichází finálové hlasování 

  1. Kopule v moři-4 hlasy
  2. Zavřít pláž-6 hlasů
  3. Vše dohromady-zbytek 

Vítěz

senátorka a její tým

zpracovala: Monika Kopřivová