Kroužek malých Debrujárů

S měsícem říjen nám začaly ve škole i školní kroužky. Jeden z nich, kroužek debrujárů začal ve čtvrtek 5. 10. 2023. Slovo debrujár je odvozeno z francouzského slova „débrouillards“ což znamená šikovný a ze slova „se débrouiller“ objevovat, umět si poradit. V kroužku tedy budou žáci šestého ročníku experimentovat, objevovat a vyrábět vše, co se týká přírodovědných a technických předmětů. Věda se zde pro ně stává dostupnější, zábavnější a pochopitelnější než kdy jindy. 

Prvním setkáním nás provázely nafukovací balónky, které se žáci během hodiny pokusili propíchnout bez prasknutí, ale od toho by to nebyly pokusy, kdyby nám pár balónků nepopraskalo, že? ☺ Dále se nám podařilo nafouknout balónek bez použití našeho vzduchu z plic, vyráběli společně také antistresové míčky, ale také se jim podařilo balónky rozeznít.

Všechny žáky, ale také vedoucí to velmi bavilo a již nyní se těšíme na další setkání malých debrujárů.

Mgr. Tereza Vodová, Mgr. Vlastimil Baník a malí debrujáři