Školní výlet 1. třídy do Zoo Brno: „Se zvířátky do pohádky“

V pátek 24. 6. jsme se společně vypravili IDS do ZOO Brno, kde na nás čekal výukový program Se zvířátky do pohádky. Pro nás všechny to byl úplně první výlet mimo školní prostředí. Cestovali jsme napřed autobusem do Sokolnic, potom vlakem do Brna na Hlavní nádraží a odtud pak tramvají nebo jak se to v Brně říká  „šalinou“ do Bystrce na zastávku Zoologická zahrada. V ZOO na nás čekala spousta zážitků a dozvěděli jsme se mnoho nových a užitečných věcí. Na začátku nás přivítala paní průvodkyně, která měla celý program na starosti s nádherným papouškem na rameni, který nám připomínal Oskara  z naší učebnice Prvouky. Ve výukové budově jsme se posílili svačinkou a zkusili si papouška krmit oříšky. Potom jsme ho společně umístili zpět do jeho voliéry. Čekala na nás jízda vláčkem, zvířátka, ale i pohádky z různých koutů světa. Během průchodu zoologickou zahradou jsme se dozvěděli, proč mají zvířata skvrny a pruhy, jestli vlci číhají v lese na Karkulky nebo proč mají paviáni červené zadky a také jakou pohádku vykládají rodiče dětem v Austrálii. I přes ukrutně horké počasí jsme si výlet všichni náležitě užili a odpoledne jsme se unaveni, ale plni nových zážitků vrátili zpět do Otnic. Na to, jak se nám na výletě líbilo se můžete podívat na následujících fotkách.

Jitka Kroutilová, tř. učitelka v 1. třídě