Zajímavý projekt žáků 7. ročníků

V pondělí a úterý 4. a 5. října si žáci 7. ročníků zahráli na vědce společnosti NASA a vyráběli roboty, kteří by dokázali přežít na Marsu. Princip výroby spočíval v dodržení zadaných parametrů obvodů a obsahů jednotlivých částí těla robotů. Žáci pracovali se centimetrovým čtverečkovaným papírem, nejdříve si museli části těla navrhnout, poté vystříhat a nalepit na tvrdý papír. Na závěr své roboty vyzdobili pastelkami, bavlnkami a dalšími ozdobami. Ukázky hotových robotů můžete vidět na fotografiích. Aktivita byla především na opakování obvodů a obsahů geometrických útvarů z nižších ročníků, ale přinesla také propojení matematiky a výtvarné výchovy.

Všem se to moc líbilo a těšíme se, že v brzké době zase něco zajímavého vyzkoušíme.