7.A školní výlet Ostrov u Macochy

Letos jsme se 7.A vyrazili na školní výlet do Ostrova u Macochy. Cesta tam a zase zpátky – cesta tam probíhala ve veselém duchu, sluníčko nám svítilo a před námi byla cesta polem a lesem k Punkevním jeskyním pěkně ubíhala. Než jsme se nadáli, zdolali jsme potřebné kilometry a vyzvedli si vstupenky v informačním centru. Čekala nás první mlsací pauza a pak už jsme vydali zkoumat krasové krásy podzemí. Někteří už Punkevní jeskyně navštívili dříve, ale s partou kamarádů je to zase jiný zážitek. Příjemným zážitkem bylo i vyprávění paní z obchůdku se suvenýry, která půjčila zájemcům na osahání krápník. 

Večer nás čekalo opékání špekáčků a v duchu hesla “ten umí to a ten zas tohle” se i mezi sedmáky našli šikovní zálesáci, kteří nachystali všechno potřebné. 

Ráno jsme ještě zvládli posnídat venku, ale pak nás počasí neúprosně zahnalo dovnitř a na autobus už jsme následně utíkali zabalení v pláštěnkách. Ale i větru a dešti navzdory jsme si to všichni užili a vrátili jsme se v pořádku domů.  

Martina Justová, Martina Zlatníčková