Vánoční besídka ve 2. třídě

poslední dny před vánočními prázdninami jsme se již věnovali Vánocům. Kromě pracovních listů s vánoční tématikou pro nás paní učitelka nachystala různé příběhy a povídání o tom, jaké to bylo Vánocích za dob našich prababiček a pradědečků, babiček a dědečků a jak vypadaly Vánoce za dob našich rodičů. Měli jsme tedy co porovnávat. Společně s našim kamarádem Večerníčkem nás seznámila i s různými vánočními zvyky a tradicemi. 

Poslední den před vánočními prázdninami jsme se již všichni těšili na to, co společně prožijeme. Paní učitelka pro nás přichystala vánoční čaj, který jsme si mohli doplnit o různé dobrůtky v podobě sušených plodů a kandovaného ovoce a vytvořit si tak nealkoholický vánoční punč, pustili jsme si koledy a u toho si pochutnali na cukroví, které pro nás upekly naše maminky. Náš kamarád Večerníček měl pro nás zase nachystánu tvořivou vánoční dílnu. Každý z nás si vytvořil zvonek z kelímku a nejvíce nás vánoční bavilo pískované přáníčko. Pustili jsme si i zajímavý příběh Putování do Betléma o oslíkovi Abíbovi. Vrcholem celého dne bylo rozdání dárečků, které na nás čekaly pod nazdobeným stromečkem. 

Všem přejeme šťastný a veselý nový rok!

Druháci, náš kamarád Večerníček a třídní paní učitelka Jitka Kroutilová