Žáci 3. třídy navštívili Hvězdárnu a planetárium v Brně

Červen je čas výletů. My, žáci 3. třídy, jsme opět zavítali do města Brna. Tentokrát jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium. Po cestě jsme se zastavili na náměstí Svobody, abychom si prohlédli brněnský orloj, přešli kolem kostela sv. Jakuba a sochy Jošta Lucemburského na Moravském náměstí a tramvaj nás zavezla na Kraví horu. Po vydatné svačině v přilehlém parku jsme se pohodlně usadili do sálu planetária a nad námi se rozprostřela hvězdná obloha. Nejdříve jsme si prohlédli jednotlivá souhvězdí jarní a letní oblohy a následoval program „Úžasné planety v 2D“. Přenesli jsme se do vesmíru a pozorovali jednotlivé planety naší sluneční soustavy, o kterých jsme se v tomto školním roce učili. Prožili jsme pěkný slunečný den se spoustou nových zážitků.                    

Mgr. Lenka Vojáčková a žáci 3. třídy