Matematické soustředění

Když jsem se na jaře letošního roku zúčastnila školního kola matematické olympiády, neměla jsem sebemenšího tušení, co všechno mě čeká. Když jsem se dozvěděla, že postupuji do okresního kola, nervozita ze mě spadla. Z celého Vyškovska postoupilo 11 dětí. S paní asistentkou Martou Dítětovou, spolužáky ze školy Eliškou Chaloupkovou a Dominikem Rosendorfem se jelo autobusem do Vyškova. Věřte nevěřte, zase jsem vyhrála. Po olympiádě jsme měli chvíli čas, tak nás paní asistentka vzala do cukrárny.

Za odměnu, a jen pro výherce matematické olympiády, jsme měli v pátek 27.5. soustředění. Ve čtvrtek jsem jela autobusem do Brna k babičce. Hned ráno jsme měli sraz na České v sídle JCMM, kde jsme se seznámili s dětmi z jiných okresů (třeba s Magdalenou z Brna a Elizabet původem až z Ruska). Řešili jsme různé logické hádanky s kostkami a počítali úlohy z pythagoriády pro deváťáky. Všichni dostali Jupíka a šlo se na Špilberk. Tam jsme zjistili mnoho věcí, např. že nikdo pořádně neví, kdy začíná zima a že neumíme ani dělit dvojciferným číslem. Vše jsme ale zvládli a vyrazili na oběd. Jelikož jsem v jídle dost vybíravá, bála jsem se, abych něco jedla, ale na oběd jsme měli naštěstí kuřecí řízek.  Poté jsme řešili různé rébusy se sirkami a hráli deskové hry. Ten den bylo krásně a já na něj nikdy nezapomenu.

Monika Ingrová, žákyně 7.B ZŠ Otnice