Informace pro rodiče nastupujících prvňáčků

Informace pro rodiče prvňáčků nastupujících od 1. 9. 2022 do ZŠ Otnice

V současné době je situace taková, že stále nevíme, která paní učitelka nastoupí k dětem do 1. třídy. Zda to bude paní učitelka Mgr. Hana Veselá, která je toho času stále v pracovní neschopnosti, nebo nová paní učitelka Mgr. Anežka Husáková. Jedná se o paní učitelku s víceletou praxí, nemějte obavy. Z tohoto důvodu přesouváme termín úvodní třídní schůzky na 1. září 2022.

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2022 na sále naší školy, kde slavnostně přivítáme naše prvňáčky. Doporučujeme, aby se oba rodiče, příp. alespoň jeden z rodičů, se synem/dcerou dostavil/i do školy v 7.40 h. Na první den děti nepotřebují opravdu nic, hlavně si vezměte fotoaparát (příp. mobil), abyste si udělali na tento slavnostní okamžik nějakou vzpomínku.

U šatny, kde je 1. třída Vás již bude čekat paní třídní učitelka i ředitel školy, kteří Vás nasměrují do třídy. Od 7.50 začne na sále slavnostní zahájení (i pro rodiče) a od 8.40 bude následovat ve třídě úvodní avizovaná třídní schůzka pro rodiče dětí první třídy.

Současná situace je taková, že je přihlášených 25 dětí, bude tedy jedna 1. třída. Počítejte prosím, že vše potrvá cca do 9.20 h., následovně půjdou děti na oběd (pokud mají přihlášen) a domů. Klasické vyučování i školní družina začíná provoz z organizačních důvodů až 2. září. Rodiče, kteří uvedli v žádosti o přijetí zájem o školní družinu, obdrží 1. září zápisový lístek do školní družiny a pokud budete chtít vyřešit školní stravování (pokud nemáte vyřízené), doporučuji kontaktovat p. Doležalovou na tel. č. 725 077 116.

Přehled pomůcek pro budoucí prvňáčky, na kterém se dohodly obě paní učitelky následně přikládám.

Děkujeme Vám, že jste dali důvěru naší škole a omlouvám se, že píši informaci až nyní. Stále jsme totiž doufali, že budeme personální obsazení paní učitelky již v tomto termínu vědět.

S pozdravem Mgr. Hynek Zavřel, ředitel školy (v příp. jakéhokoli dotazu volejte 724 314 696 či pište na [email protected])

Prvňáčci dostanou od školy:

 • všechny učebnice a pracovní sešity
 • pastelky 12 barev – trojboké
 • vodové barvy 12 barev
 • modelína 10 barev
 • voskovky 6 barev
 • tužka č. 1 – trojhranná
 • tužka č. 2 – trojhranná
 • tužka č. 3 – trojhranná
 • dětské kulaté nůžky
 • štětec vlasový- kulatý č. 8, 10, štětec štětinový – plochý č. 12, 8
 • tyčinkové lepidlo (menší 15 g do pouzdra) a větší do kufříku
 • barevné papíry 20 listů, dětský rozvrh hodin
 • stírací tabulka s fixem A4
 • 1x sešit č. 524, sešit č. 512 s dvěma pomocnými linkami 3x
 • sešit č. 512 bez pomocných linek 2 x
 • výkresy A3, A4 , bílý papír A4
 • voskovky 24 ks, malé pravítko do pouzdra

Do pátku 9. září si děti přinesou do školy:

 • sešit č. 440
 • pouzdro (vybaví si ho potřebami, které dostanou od školy)
 • do pouzdra:
  • gumu na gumování,
  • náhradní tužka č.1, 2 trojhranná,
  • ořezávátko se zásobníkem
 • pytlík k lavici o velikosti asi 24 x 36 cm (s poutky na pověšení)
 • hadřík (na mazání stírací tabulky)
 • plátěný pytlík na přezůvky do šatny
 • do VV a PČ:
  • kufřík (vybaví si ho pomůckami, které dostanou od školy),
  • igelitový ubrus na polovinu lavice,
  • pracovní košile s dlouhým rukávem,
  • plastový kelímek na vodu,
  • hadřík
 • do TV:
  • plátěný pytlík na cvičební úbor – tričko, kraťasy, tepláková souprava,
  • tenisky s bílou podrážkou nebo takovou, která nebude zanechávat barevné čáry
 • hygienické potřeby:
  • textilní ubrousek pod svačinu,
  • krabičku papírových kapesníků
 • obalit si učebnice, pracovní sešity a sešity

Všechny věci označit jménem!

Přezůvky přinést hned druhý den.             

Později v průběhu roku pero TORNÁDO 2 ks.

Na naše malé prvňáčky se už moc těšíme 🙂