Exkurze do brněnského planetária a do muzea Anthropos

Ve středu 16. března žáci 6. B jeli na exkurzi do Brna do brněnského planetária a do muzea Anthropos. Žákyně 6.B popsala exkurzi takto: „Ve Hvězdárně jsme si sedli na křesílka a pan hvězdář nám pustil noční oblohu, ukázal nám Mléčnou dráhu a nějakou galaxii, o které nám povídal moc zajímavě. Poté nám pustil film o planetách, který mě bavil.
V Anthroposu jsme se nasvačili a po krátké přestávce nás průvodce Ivan provedl celým muzeem. Měli tam kostry šimpanzů a goril. Průvodce měl pravý pazourek, který nám ukázal. Zajímali mě různé sošky a napodobeniny hrobů prapředků. Ale stejně se mi nejvíc líbili mamuti. Sice jsem už tady kdysi byla, ale i tak to bylo moc fajn“. Žáci se ve výtvarné výchově inspirovali jeskynními malbami a  vyzkoušeli si kresbu rudkou a uhlem.