Exkurze žáků

Exkurze žáků 6. tříd do firmy „DITON“

Na přelomu ledna a února se žáci 6. ročníku, v rámci předmětu Praktické činnosti – technické práce, zúčastnili exkurze do otnické firmy DITON. Tato firma je ryze česká a vyrábí různé betonové výrobky, obklady, dlažby a ozdoby do našich domovů, teras a zahrad. Po příchodu do firmy nás přivítal její ředitel a společně se svým kolegou nás uvedli do místnosti, kde nám jejich firmu představili. Nechyběla prezentace s mnoha obrázky, čísly a dalšími zajímavostmi.Poté nám rozdali reflexní vesty a šli jsme se podívat přímo do výrobních linek. Viděli jsme i některé stroje v provozu, řemeslníky, kteří je obsluhují a také kabinu, z nichž jsou stroje dálkově řízeny. Pak jsme nakoukli i na míchačky připravující beton a do sušárny, v nichž jsou betonové tvárnice skladovány. Na závěr jsme navštívili i halu ruční výroby. Nechyběla společná fotografie a po cestě zpátky jsme si prohlédli výstavu jejich výrobků před areálem firmy.

Všem se tato exkurze líbila, viděli jsme a slyšeli mnoho zajímavého a jsme rádi, že jsme mohli firmu navštívit.

Mgr. Jakub Homola