Zátopkova štafeta

V pátek 24. září 2021 se na školním hřišti běhala tradiční „Zátopkova štafeta“. Tuto akci si připomínáme na počest několikanásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, jehož příběh byl v poslední době i zfilmován. Žáci naší školy měli za úkol uběhnout za 30 minut, co nejdelší vzdálenost. Měli jsme trošku obavy, zda to zvládnou i noví naši prvňáčci a musím říci, že nás velmi mile překvapili. Drželi krok s ostatními spolužáky a velmi pěkně se navzájem povzbuzovali. Někteří běželi i více koleček a další žáci je velmi hezky povzbuzovali. Krásné počasí přispělo k tomu, že jsme si všichni užili krásné dopoledne se sluníčkem a nikomu vůbec nevadilo, že byla tento den vypnutá elektřina. Tento den vyhrál sport a hlavně atletika. Je vidět, že řada dětí „kroužek atletiky“ navštěvuje a výsledky jsou vidět.

Není vůbec důležité, která třída uběhla za uvedený čas nejdelší vzdálenost, podstatné je, že jsme si zasportovali a dokonce se nechali strhnout k běhu i někteří učitelé. Myslím si, že i žáci měli na tuto velmi pěkně připravenou akci našimi učiteli tělesné výchovy, pěkný zážitek.

Snad se Vám budou líbit i některé fotografie našich nejmenších, kteří se do „Zátopkovy štafety“ zapojili.

Hynek Zavřel