Indiánský týden v ŠD

Přelom září a října patří ve všech odděleních proměně v příslušníky indiánského kmene. Děti, často ve spolupráci napříč třídami, se zapojily do řady aktivit. Z těch tvořivých je to hlavně výzdoba indiánského trička, kdy starší pomáhají a radí těm nejmladším. Ono vybrat také vhodné jméno dalo některým zabrat, ale nakonec jsme tu měli plno krásných nápadů. Kromě tvoření děti zpívaly písničky a poslouchaly pohádky s indiánskou tématikou. Ale ať jen nesedíme, ošklivému počasí navzdory nás čekaly i pohybové aktivity. Výzvou pro všechny týmy seskládané ze starších i mladších dětí bylo proběhnout Kvízový labyrint s otázkami ze světa indiánů, jen nám musel tentokrát stačit sál školy. A sladká tečka na konec – starší už se těšili předem, prvňáčci vyzkoušeli poprvé – návštěva cukrárny, kde jsme si ještě zazpívali a dali si něco dobrého.

Vychovatelky ŠD