KMD ve školní družině 

Kromě skvělého umístění v Poháru vědy se naši debrujáři rozhodli nadchnout i mladší děti. Pod vedením paní učitelky Vodové si připravili pro děti ze školní družiny sérii pokusů. Jelikož se nás sešlo méně než obvykle, nakonec ukázky proběhly formou stanovišť, kde se děti střídaly. Děti si vyzkoušely vytvořit lávovou lampu, jak narušit povrchové napětí a tím smíchat barvy, pomocí magnetické indukce vytvořit most a také se seznámily s hydrofobním pískem. Společně si nakonec vytvořily rybičky, kterým při zanoření do vody zmizelo tělíčko a zbyla jim pouze kostřička.

Celá akce se dětem moc líbila. 

„Do takového kroužku bych chtěla taky chodit.“ 

„Hlavně ty barvy byly super .“

„Moc děkujeme za ty pokusy.“

To je jen část nadšených komentářů. Děkuji KMD Otnice za parádní vědecké odpoledne.

Martina Zlatníčková, Tereza Vodová