Školní výlet čtvrťáků – Historie zámku Slavkov u Brna s pastelkou

Konečně školní výlet! Všichni jsme se na tento den moc těšili. Ráno jsme se vydali autobusem do Slavkova u Brna. Hned po příjezdu nás čekal program na zámku. Prošli jsme historické sály v doprovodu paní průvodkyně, která nás obohatila zajímavým výkladem. Dostali jsme „Průvodce pastelkou“, publikaci pro děti o tomto krásném zámku. Na konci nám paní průvodkyně řekla, že tak hodnou skupinu už ani nepamatuje. 

Poté nás čekal zámecký park, zastavili jsme i u pomníku padlých vojáků. Na náměstí děti dostaly rozchod, který využily k ochutnání místní zmrzliny a nákupu suvenýrů. Pak už naše kroky směřovaly k nádraží, mezitím mini zastávka na oběd, na který se děti těšily samozřejmě úplně nejvíce.

Děkuji našim dětem, že ukázaly, jak hodní umí být a paní Zlatníčkové, která mi s naší výpravou pomáhala.

Markéta Doušková, 13.6.2024