Dopravní odpoledne

V rámci dopravní výchovy jsme uspořádaly v ŠD dopravní odpoledne, na které navazovala návštěva hasičské zbrojnice. Dopravní výchova vyvrcholila hrami a úkoly na sále školy, kdy děti zúročily všechno, co se naučily o bezpečnosti v dopravním provozu. 

Navázala nám na to také návštěva hasičské zbrojnice, kde na děti čekala naše kolegyně Katka Sladká, která je aktivní členkou Sdružení dobrovolných hasičů a ukázala nám, co se skrývá v útrobách budovy, kolem které každý den chodíme do školy. Děti se aktivně zapojovaly a hlásily, a to nejen ty, co navštěvují nějaký hasičský kroužek. Myslím, že si všichni odnesli nějaké poučení a ta důležitá čísla utkvěla v hlavičkách zase o něco víc. 

Odměnou pro všechny byla pak prohlídka techniky a aut, kdy si všichni vyzkoušeli, jaké to je, posadit se do opravdového hasičského auta.

Děti moc chválíme za to, jak byly šikovné a Katce Sladké děkujeme pěkně připravené chvíle. 

Vychovatelky ŠD