Beseda v místní knihovně s druháky

Adventní čas, jak víme, v sobě skrývá velké očekávání, těšení na svátky, které bychom si určitě nejen jako děti, ale i jako dospělí přáli, aby nikdy nekončily… Však aby naše těšení bylo ještě více umocněno, byli jsme pozváni do místní knihovny, kde na nás čekal pan spisovatel Jan Opatřil, který svými knihami ještě více přiblížil naši dětskou duši velkému vánočnímu tajemství. 

Většina z nás se určitě nemůže dočkat na štědrovečerního smaženého kapra, který se nám v mysli při autorově předčítání z knihy o tom, co se děje pod vodní hladinou rybníků, ihned vynořil. Aby naši druháci rozkryli, co se ve vodních hlubinách odehrává, koupili si s radostí knihy „Pstroužek Vikoušek“ nebo „Kapřík Metlík“ a začali s nadšením číst… Děkujeme panu spisovateli i paní knihovnici za příjemné a poučné setkání.

Anežka Husáková