Střední průmyslová škola chemická, Brno

 Vranovská 65, 614 00 Brno – Husovice

Dne 13.11 2023 jsme jeli na exkurzi – chemické pokusy. 

Hned jak jsme přišli ke škole, budova vypadala moderně. Když jsme do ní poprvé vstoupili, zaujal mě bezpečnostní turniket, kudy jsme museli projít, abychom u sebe náhodou neměli něco nebezpečného (zbraně). Hned po té, co jsme vyšli pár schodů, tak si nás zavolali do ředitelny, kde jsme počkali asi 30 minut a odložili batohy a bundy, pak jsme si poslechli pár rad a pokynů od paní učitelky na němčinu a šli jsme si prohlédnout školu. Jako první učebna byla ta u které nam ukazovali pokusy s 3D brýlemi. Pokusy byly tři, na pokusy byly potřeba chemické latky a přístroje. Poté co to skončilo, tak jsme si šli prohlédnout celou školu. Přestávky na této škole začínají nějakou písničkou místo zvonku a skončila znovu písničkou, pak ale přišlo to nejlepší – vzali nás se kouknout na do opravdické chemické pokusy, jako třeba zelený oheň nebo hořlavý sud, ze kterého vystřelil oheň, podívali jsme se nahoru a viděli jsme ohořelý strop. Na konec se s námi rozloučili a jeli jsme domů.

Celá tahle exkurze se mi moc líbila klidně bych si jí zopakoval.

 Štěpán Marek z 9.B