Sdílená výuka na ISŠ Sokolnice

Každý měsíc v průběhu I. pololetí školního roku, zájemci z řad žáků 9. tříd, navštěvují sdílenou výuku na ISŠ v Sokolnicích. Žáci tak mají možnost zjistit, zda obory, které se zde vyučují, by mohly v budoucnosti naplňovat jejich představy o budoucím povolání. Na ISŠ se vyučují převážně obory, které se zaměřují na činnosti, které souvisí s elektřinou a energetikou. Doprava je jim hrazena z projektových prostředků a domnívám se, že jim tato činnost pomůže se rozhlédnout na trhu práce a zjistit, co tyto obory obnáší a zda jsou to ty obory, které by byli pro žáky zajímavé. Žáky doprovází vždy jedna z asistentek naší školy a věnují se jim zkušení učitelé a žáci ISŠ Sokolnice. Naší žáci si tamní sdílenou výuku velmi pochvalují a věříme, že v druhém pololetí se na tamní sdílenou výuku podívají i další vycházející žáci. Z evropských dotací ISŠ Sokolnice vybudovala nové učebny i celou budovu zaměřenou pro tyto účely.

Věřím, že fotografie našich žáků při sdílené výuce některé potěší.