Zátopkova štafeta

Ve středu 29. září 2021 se konala pro děti v naší mateřské škole „Zátopkova štafeta“. Děti nejdříve paní učitelky v mateřské škole poučily, proč se tato štafeta běhá, jaký má smysl a co bude jejich úkolem. Myslím si, že vzpomenout tohoto několikanásobného olympijského vítěze v běhu na dlouhých tratích má smysl. Následně se děti přesunuly na fotbalové hřiště, kde byl pro ně vytyčen menší okruh. Před vlastní štafetou znovu zopakovala paní učitelka Mgr. Klára Páterová co je jejich úkolem, s dětmi se rozcvičila, následně si děti zkusily i předání štafetového kolíku. Vytyčený krátký okruh děti skvěle zvládly a u některých je vidět, že běhání je pro ně naprosto přirozené a určitě by se neztratili v našem kroužku atletiky, který je veden trenéry brněnských škol. Musím říci, že děti byly moc šikovné, všechny to zvládly a po cestě do školky si povídaly, jak se jim to líbilo. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i starším kamarádům z 6. třídy základní školy, kteří dětem z mateřské školy fandili a s nejmladšími dětmi i běželi a různě pomáhali s organizací této hezké akce.

Snad se budou líbit i některé fotografie z této velmi vydařené akce.

Mgr. Hynek Zavřel