Zátopkova štafeta pro děti z mateřské školy Otnice

Ve středu 25. září 2024 proběhla v naší škole tradiční Zátopkova štafeta, do které se zapojily i děti z naší mateřské školy. Počasí bylo nádherné, protože se mlha rozpustila a udělalo se krásně teplo. Pro děti z mateřské školy vytyčil pan učitel menší ovál a dětem pomohly nejen paní učitelky z mateřské školy, ale i žákyně 9. třídy, které dětem pomáhaly určovat směr běhu. Touto tradiční záležitostí se snažíme vzdát čest našemu skvělému atletovi Emilu Zátopkovi, který dosáhl v minulosti na jedné olympiádě velkého úspěchu, a to zisku tří zlatých medailí. Pokud se některým dětem atletika líbí, mohou se třeba výhledově přihlásit i do kroužku atletiky, který má při naší škole také velkou tradici. Celkem všechna tři oddělení uběhla 15 070 m, což je se domnívám, výborný výsledek. Myslím, že i pro děti to byl hezký zážitek a snad se bude líbit i několik fotografií, které posílám. A to jak přímo z běhu dětí, tak i skupinové foto jednotlivých oddělení.

Mgr. Hynek Zavřel, ředitel ZŠ a MŠ Otnice