Jablíčkové odpoledne v MŠ s rodiči

Ve čtvrtek 6.10. jsme se sešli na naší školní zahradě, abychom společně s rodiči a sourozenci dětí strávili odpoledne plné soutěží, her a zábavy. Počasí nám opravdu přálo a poslalo nám vytoužené babí léto, které přispělo k příjemné atmosféře. Po krátkém přivítání  písničkami a říkadlem o jablíčku se všichni společně pustili do soutěží v hodu jablíčkem do koše, určování  plodů ovocných stromů, výroby jablíčkových klobouků, kreslení  a hledání ztracených jablíček. Svůj pohybový talent jsme si prověřili při společné mazurce. Nechyběl ani náš tradiční fotokoutek tentokrát v podobě jablka s červíkem. Tatínkové nám ochotně pomohli se sázením dvou jablůněk, o které se budeme s dětmi starat a pozorovat, jak příroda vyčaruje z květu jablíčko. Ani maminky nezůstaly pozadu a připravily nám do naší „ Jablíčkové kavárny“ sladkou tečku na závěr v podobě spousty jablečných koláčů, dortů, sušených křížal  a dalších dobrůtek. Odpoledne uteklo jako voda a v podvečer jsme se rozcházeli do svých domovů se sladkými úsměvy ve tvářích. Jablíčkové odpoledne se zkrátka povedlo a pomohlo nám na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů. Pan ředitel Hynek Zavřel nám pořídil spoustu fotografií, díky kterým si tento krásný den můžeme připomenout.

Za MŠ Otnice Veronika Škrháková