Akce školy

Úspěch v „Ekoolympiádě“

Vytvořeno: 23. 5. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V úterý 21. května odjeli vybraní naši žáci z 2. – 5. tříd s paní učitelkou Mgr. Renatou Potácelovou do Základní školy Újezd u Brna, kde se zúčastnili dalšího kola „Ekoolympiády“. Naši žáci I. stupně nejdříve museli ukázat své znalosti ve školním kole, a následně byli vybráni ti nejlepší, kteří výborně reprezentovali naši základní školu Otnice. V kategorii mladších žáků („papíráčci“) zvítězilo družstvo ve složení Dario Heinich, Tereza Procházková (oba ze 3.tř.), Vít Kvasnička (2.tř.), v kategorii starších žáků („peťáci“) zvítězilo družstvo ve složení Filip Makovský, Matěj Hradský (oba z 5.B tř.), Sofie Luňáčková (4.tř). Velmi dobře také reprezentovali naši školu: Anna Roubíková, Markéta Šeďová, Monika Ingrová, Tereza Řezníčková, Vendula Radvanová a Lukáš Novotný.

Číst dál...

Pohár rozhlasu – Vyškov 7. května a 10. května

Vytvořeno: 21. 5. 2019 Napsal Marcela Gorecká

Skupina 18 atletů a atletek z 8. a 9. tříd reprezentovala naši školu v okresním kole Poháru rozhlasu. Počasí závodu příliš nepřálo, ale i přesto jsme mohli vidět několik kvalitních výkonů. Za zmínku stojí určitě 2. místo Pavla Peksy v běhu na 60m (7,3 s) a 4. místo ve skoku dalekém (562 cm), mezi děvčaty si pochvalu zaslouží Eliška Fojtíková, která si svým výkonem ve vrhu koulí (8,36 m) vysloužila 4. místo a Nikola Sadílková, která vyhrála svůj běh na 800m (2:59 – celkově 6. místo).

V soutěži družstev si lépe vedli naši chlapci, když obsadili celkově 6. místo.

Všechny atlety a atletky musíme pochválit za bojovnost a reprezentaci školy.  

Kompletní výsledky STARŠÍ naleznete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/39159

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

V pátek 10. května se do soutěže zapojili i mladší žáci a žákyně naší školy. V individuálních disciplínách získal Patrik Žák 3. místo na 60 m v čase 8,0 s a Zuzka Fortelná 2. místo v hodu míčkem výkonem 42,63 m.
Celkově pak mladší žáci získali krásné 3. místo ziskem 3690 bodů.

Kompletní výsledky MLADŠÍ naleznete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/39158

Den maminek v základní škole

Vytvořeno: 16. 5. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Druhou květnovou neděli se naše škola převlékla do sváteční atmosféry. Školu velmi pěkně vyzdobili svými výtvarnými pracemi, kolážemi i výrobky z praktických činností žáci různých tříd I.i II.stupně , které se pod vedením p. uč. Tománkové ad.velmi povedly. Žáci naší školy si pro své maminky aj. hosty připravili velmi pěkná vystoupení. Na úvod p. ředitel přivítal všechny přítomné, popřál všem krásnou neděli a hlavně maminkám krásný kulturní zážitek. Program začalo pěvecké vystoupení děvčat z 9. třídy s doprovodem p.uč. Gorecké. Následovalo vystoupení našich prvňáčků, kteří pozdravili maminky krásnými básničkami pod vedením p.uč. Veselé. Žáci ze 3.třídy pod vedením p.uč. Matyášové velmi pěkně doplnil i kroužek flétny. 4. třída p.uč. Vojáčkové měla velký úspěch s vystoupením „Mléčný bar“, který doplnil svým pěveckým vystoupením pěvecký kroužek starších i mladších žáků pod vedením p.uč. Korcové a Životské. Krásný charleston zatančili žáci 5.A třídy pod vedením p.uč. Monteux a p.uč. Kleis nacvičil s žáky 6.A třídy úžasné a veselé básně pro maminky. Nádhernou tečku za vystoupením udělala třída 6.B pod vedením p.uč. Čermákové, která zakončila program country tanečním vystoupením.

Číst dál...

Velikonoční laťka

Vytvořeno: 13. 5. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V období před Velikonocemi se v naší škole uskutečnila opět soutěž ve skoku do výšky „Velikonoční laťka“. Tuto tradiční soutěž založil pan Mgr. Jiří Holub, který působil v naší škole jako zástupce ředitele i učitel tělesné výchovy a přírodopisu. My se snažíme v jeho odkazu pokračovat a domnívám se, že se nám to daří. Každoročně se soutěže účastní několik základních škol, např. ZŠ Brno-Kotlářská, ZŠ Jana Broskvy Brno-Chrlice, ZŠ Šaratice, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Křenovice a další. Tentokrát byli naši žáci velmi úspěšní a putovní pohár pro celkového vítěze tentokrát zůstal v naší otnické škole.

Číst dál...

Běhej Otnice 2019 - Den dětí

Vytvořeno: 6. 5. 2019 Napsal Luboš Kleis

Letošní Kulaté léto 6 se rozběhne. V okolí školy budeme mít připraven cross-country okruh v délce asi 500m. Děti budou překonávat drobné překážky, zatáčky, kopečky a uličky. Běh v terénu může být fajn zábava. Zveme tímto všechny nadšence, kteří chtějí trasu buďproběhnout, nebo se spokojí s chůzí či indiánským během. Vše je dovoleno.

Pro všechny děti máme připravenou odměnu, pamětní medaili a další doprovodný program.

Přijďte si v úterý 11.6.2019 užít Den dětí v Otnicích. Čekáme vás od 16.00 hod na školním hřišti.

Ve škole dostanete od třídní učitelky přihlášku, kterou vrátíte vyplněnou zpět. Tímto budeš mít na startovním čísle i své jméno.
V den závodu se musíte registrovat (od 16.00 hod. - dostanete startovní číslo).

Zvou maminky a přátelé školy

 

 

 

KALČO play off 2019

Vytvořeno: 28. 4. 2019 Napsal Luboš Kleis

Jedno PLAY OFF skončilo a druhé začíná. Registrované dvojice se utkají v PLAY OFF KALČO 2019. Stolní fotbálek v horním patře školy ožije. Po tréninku na nových stolech se utkáme v play off. Dvojitý pavouk je připraven, tak teď už jen držím palce. Nejlepší dvojice získá sladkou odměnu - STUDENTSKOU PEČEŤ - která zpečetí selé zápolení. Držím vám palce.

Týden s rodilou mluvčí

Vytvořeno: 24. 4. 2019 Napsal Dana Skaláková

V týdnu od 1. do 5. dubna prožili žáci devátých tříd netradiční a intenzivní hodiny anglického jazyka. Naše škola se zapojila do aktivity Angličtiny se nebojíme v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání II v ORP Slavkov u Brna.

Každý den si s dětmi slečna Julia Repishti z USA povídala o běžných věcech, snažila se jim přiblížit poměry ve Spojených státech, společně naplánovali výlet po nejzajímavějších městech, zkoušeli si objednávat jídlo v restauraci a dostalo se také na oblíbené téma - sociální sítě.

Číst dál...

Program pro seniory za účasti žáků ZŠ Otnice

Vytvořeno: 21. 3. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Program pro seniory Jedno sobotní březnové odpoledne žáci naší školy ukázali seniorům, co umí a co dokáží. Kroužek flétny pod vedením p. učitelky Dany Matyášové si připravil v Dělnickém domě kulturní pásmo, stejně tak, jako naši žáci ve spolupráci s p.uč. ze ZUŠ Lenkou Kurdíkovou, kteří se zdokonalují ve hře na klavír. Pod vedením p. učitelky Hany Veselé předvedli žáci moderní tanec a sborový zpěv. Podle počtu účastníků se domnívám, že akce se velmi vydařila, což dokumentují i fotografie, které pro potřeby školy poskytl p. Matyáš, kterému tímto velmi děkuji.

Číst dál...

Děti ze školní družiny v maskách

Vytvořeno: 21. 3. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Děti z družiny v maskách Dnes se žáci ze školní družiny převlékli do masek a ukázali nám, jak dokáže být naše škola pestrá a barevná. Byli se ukázat v ředitelně, na sále školy si zahráli zajímavé soutěžní hry a v neposlední řadě navštívili otnickou cukrárnu. Velmi pěknou hromadnou fotografii přikládám a můžete ji najít i na sále školy. Myslím si, že si sladkou odměnu všichni zasloužili. Rodičům i p. vychovatelkám ve školní družině děkujeme za spolupráci a pomoc s přípravou řady masek.

Číst dál...

Florbalový turnaj na ZŠ Janouškova

Vytvořeno: 4. 3. 2019 Napsal Luboš Kleis

Letošní florbalový turnaj na ZŠ Janouškova byl plný „KDYBY“. Takové to sportovní „kdyby“, které nás letos překvapilo.

Kdyby naše první zápasy nebyly plné rozpaků. Plné ruce, „hokejky“ práce jsme měli opět s prostorem. Než zjistíme, že tělocvična je o pár desítek metrů větší než náš školní sál, tak zápas končí. Jako bychom nechtěli běhat.  

Kdyby další naše zápasy byly stejně kvalitní a mohli bychom zapomenout na ten první. Kluci se pak rozjeli ve velkém stylu a bojovnost, kvalita, nadšení překonalo všechny úvodní rozpaky. A začali jsme vyhrávat i dávat branky.

Kdyby při nás stálo i to malé sportovní štěstí, mohli jsme jít se zlatými medailemi na prsou.

Kdyby. I přes všechna „kdyby“ chci kluky pochválit za heroický výkon. Sport spojuje velké sportovní duše. Spojili jsme síly a vybojovali třetí místo.

Kdyby se někdo ptal kdyby? Byli jsme třetí.

Luboš Kleis

Tento web používá cookies z důvodů zlepšení kvality obsahu a dostupnosti. Používám tohoto webu souhlasíte s použitím cookies.
Více informací Ok Nesouhlasím