Akce školy

SEŠITY A POMŮCKY 2019-2020

Vytvořeno: 8. 7. 2019 Napsal Luboš Kleis

Přejeme všem hezké a pohodové prázdniny. Spoustu zážitků a volných chvil.

A až zase budete myslet na školu, máte níže odkaz na potřebné pomůcky a sešity pro školní rok 2019-2020.

Prosíme, respektujte drobné změny po nástupu do školy.

 

Odkaz na 1.- 4. třída

Odkaz na 5.- 9. třída

Slavnostní zakončení školního roku 2018/19

Vytvořeno: 3. 7. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V pátek 28. června 2019 proběhlo v Základní škole Otnice slavnostní zakončení školního roku. Snažíme se tuto tradici dodržovat, protože si myslíme, že to má smysl.

Nejdříve se celá škola sejde na sále, kde oceníme žáky, kteří byli toho roku úspěšní. Tradičně začínáme oceněním pro žáky, kteří nám pomohli vyzdobit naši školu před zahrádkářskou výstavou. Ocenění pro nejlepší žáky přišli předat členky otnického zahrádkářského svazu p. Holubová a p. Bublová. Naši nejšikovnější žáci obdrželi krásné kufříky na výtvarné potřeby.

Číst dál...

ZOO v krabici

Vytvořeno: 24. 6. 2019 Napsal Kateřina Korcová

5. června 2019 vyrazili žáci 1. a 2. třídy společně na výlet do ZOO v Jihlavě. Nejprve si prohlédli výběhy se zvířaty, při tom stihli i zmrzlinu a nákup suvenýrů, a po náročné procházce zoologickou zahradou je čekal vzdělávací program ZOO v krabici. Při něm se seznámili se životem různých zvířat, která předtím zahlédli. Sáhli si na kůži tygra nebo medvěda a ti odvážní si dokonce pohladili hada.

Kateřina Korcová

Mach a Šebestová

Vytvořeno: 24. 6. 2019 Napsal Kateřina Korcová

Počátkem června čekala žáky 1. a 2 třídy naší školy 2 divadelní představení. Nejprve shlédli představení Na vlásku v nastudování žáků z dramatického kroužku a o týden později se vypravili do Brna do divadla Radost na Macha a Šebestovou. Měli tak jedinečnou příležitost porovnat, jak se hraje divadlo amatérsky a jak to vypadá, když hrají skuteční herci. V Radosti žáci obdivovali nejen herecké výkony, ale i výzdobu divadelního foyeru, s jejíž částí se v závěru i vyfotili.

Kateřina Korcová

Dětský den u hasičů

Vytvořeno: 24. 6. 2019 Napsal Kateřina Korcová

Letošní mezinárodní den dětí oslavili naši prvňáci a druháci ve školním a výcvikovém zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky v Brně-Líšni. Viděli ukázky vyprošťování osob z havarovaného vozidla, záchranu osob z výškových budov, vyzkoušeli si hašení požáru hasičskou hadicí nebo resuscitaci osoby v bezvědomí pomocí AED. Nejpůsobivější byla pravděpodobně ukázka chybného hašení hořícího oleje vodou, při kterém vyšlehly plameny do velké výšky. Děti se naučily, že v hasičském obleku je ukrytý skutečný člověk, který je připraven jim kdykoli pomoci a z dvouhodinové exkurze si odnesly spoustu zážitků.

Kateřina Korcová

Den dětí anebo „Kulaté léto 6“

Vytvořeno: 18. 6. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Na začátku června si pravidelně připomínáme „Den dětí“, který se tentokrát konal v okolí školy. Pro děti byl připraven terénní závod s různými překážkami, kromě toho si děti mohly vyzkoušet „zorbing“, skákání na pružinách, skákací hrad i tetování. Zájem o závody a soutěže byl opět velký a jsme za to moc rádi.

Číst dál...

Divadelní představení „Na vlásku“

Vytvořeno: 18. 6. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Na začátku měsíce června se v Dělnickém domě konalo představení dramatického kroužku pod vedením p. Jedličkové „Na vlásku“. Pohádku nacvičili žáci naší školy a přes různá úskalí se povedlo vytvořit velmi pěkné pohádkové představení. Pohádku navštívili v druhém červnovém týdnu žáci ZŠ Otnice, ZŠ Milešovice i ZŠ Bošovice a druhý sobotní víkend byl vyhrazen pro veřejnost.

Číst dál...

Vystoupení skupiny „Yes Brothers“ v ZŠ Otnice

Vytvořeno: 18. 6. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Na první červnové pondělí byl v Základní škole Otnice naplánován hudební pořad dvojčlenné chlapecké skupiny s názvem „Yes Brothers“. Jde o dva bratry ve věku 13 a 17 let, mladší Jan navštěvuje základní školu, starší Miloš brněnské gymnázium Vídeňská a také účinkuje v muzikálu „Bídníci“. Celá hudební produkce žáky nadchla, Jan za bicími byl opravdu na 13 let skvělý a z Miloše bude jednou velký zpěvák. Dokáže zahrát na kytaru i na klávesy prakticky cokoli.

Číst dál...

Školní výlet devátých tříd

Vytvořeno: 16. 6. 2019 Napsal Dana Skaláková

Ve dnech 20. - 22. 5. jsme se vydali na školní výlet na Baldovec. Minulý rok se nám tam moc líbilo, tak jsme jeli letos znovu. Cestování s „výlukou“ ve velké skupině je docela legrace, ale vše jsme zvládli a za odměnu nás čekalo krásné prostředí a moc dobrý oběd po příjezdu.

Ubytovali jsme se v útulných dřevěných chatkách, ve kterých nám bylo příjemně teplo. Program byl bohatý. První den odpoledne nás čekala „Pevnost Baldyard“ – hádanky, skládačky a různé jiné úkoly. Večer jsme pak vyzkoušeli 140 metrů dlouhou lanovku a celý areál jsme si prohlédli z ptačí perspektivy z výšky 16 metrů.

Číst dál...

Úspěch v „Ekoolympiádě“

Vytvořeno: 23. 5. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V úterý 21. května odjeli vybraní naši žáci z 2. – 5. tříd s paní učitelkou Mgr. Renatou Potácelovou do Základní školy Újezd u Brna, kde se zúčastnili dalšího kola „Ekoolympiády“. Naši žáci I. stupně nejdříve museli ukázat své znalosti ve školním kole, a následně byli vybráni ti nejlepší, kteří výborně reprezentovali naši základní školu Otnice. V kategorii mladších žáků („papíráčci“) zvítězilo družstvo ve složení Dario Heinich, Tereza Procházková (oba ze 3.tř.), Vít Kvasnička (2.tř.), v kategorii starších žáků („peťáci“) zvítězilo družstvo ve složení Filip Makovský, Matěj Hradský (oba z 5.B tř.), Sofie Luňáčková (4.tř). Velmi dobře také reprezentovali naši školu: Anna Roubíková, Markéta Šeďová, Monika Ingrová, Tereza Řezníčková, Vendula Radvanová a Lukáš Novotný.

Číst dál...

Tento web používá cookies z důvodů zlepšení kvality obsahu a dostupnosti. Používám tohoto webu souhlasíte s použitím cookies.
Více informací Ok Nesouhlasím