Akce školy

Nabídka volného místa: Učitel/ka II. stupně

Vytvořeno: 16. 9. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Základní škola Otnice hledá učitele nebo učitelku II. stupně s oborem "HV" na 5h / týdně. Nástup možný po domluvě. V případě zájmu volejte t.č. 724 314 696.

Nabídka volného místa: kuchařka / vedoucí kuchařka

Vytvořeno: 16. 9. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Základní škola Otnice hledá kvalifikovanou kuchařku / vedoucí kuchařku do školní jídelny. Nástup možný po domluvě. V případě zájmu volejte t.č. 724 314 696.

Zahájení školního roku v Základní škole Otnice

Vytvořeno: 4. 9. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V pondělí 2. září začal dětem nový školní rok. Obecní rozhlas už od rána dětem pouštěl pěkné písničky, aby byla cesta do školy ještě příjemnější. Před osmou hodinou začalo na sále školy slavnostní zahájení školního roku, kterého se tradičně účastní žáci, rodiče nových žáků i zástupci obcí. Za obec Otnice přišel pozdravit naše prvňáčky p. starosta Mezuláník a p. místostarosta Muric, za obec Lovčičky také pozdravil nové prvňáčky p. starosta Bartoš. Pěknou písničku na přivítanou zazpíval pěvecký sbor pod vedením p.uč. Kateřiny Korcové. V první třídě jsme přivítali v letošním školním roce 20 prvňáčků, z toho 9 chlapců a 11 dívek, 14 dětí je z Otnic, 5 dětí je z Lovčiček a 1 žák dojíždí z Milešovic. Prvňáčci obdrželi na památku slabikář, pamětní list s věnováním a přívěšek s klíčenkou s logem naší školy. Vše se obešlo bez slziček a děti byly velmi šikovné. Fotky našich prvňáčků najdou rodiče na webových stránkách školy, na nástěnce ve vestibulu a samozřejmě také v místním zpravodaji. Ředitel školy Hynek Zavřel také přivítal nové žáky do pátých tříd, jde o 14 žáků z Bošovic a 11 žáků z Milešovic, a v neposlední řadě pedagogický sbor, který doznal tři změny. Za paní učitelky, které odešly do míst, kde to mají blíže svému bydlišti, bude v 3.B třídě vyučovat pan učitel Ivan Matějíček, hodiny tělesné výchovy, přírodopisu a zeměpisu bude vyučovat paní učitelka Ivana Sedláčková a vybrané hodiny anglického jazyka na I. i II. stupni bude vyučovat slečna učitelka Karolína Menoušková, která si dokončuje studium. S hodinami hudební výchovy vypomůže paní učitelka ZUŠ Lenka Kurdíková. Po sečtení všech dětí má v současné době Základní škola Otnice celkem 335 žáků, kteří jsou rozděleni do celkem patnácti tříd.

Číst dál...

POMŮCKY A SEŠITY 2019 - 2020

Vytvořeno: 2. 8. 2019 Napsal Luboš Kleis

Přejeme všem hezké a pohodové prázdniny. Spoustu zážitků a volných chvil.

A až zase budete myslet na školu, máte níže odkaz na potřebné pomůcky a sešity pro školní rok 2019-2020.

Prosíme, respektujte drobné změny po nástupu do školy.

 

Odkaz na 1.- 4. třída

Odkaz na 5.- 9. třída

5.A - Bošovice, 5.B - Milešovice. Bližší rozdělení žáků bude upřesněno v přípravném týdnu.

Deváťáci čtou dětem

Vytvořeno: 2. 8. 2019 Napsal Ivana Čermáková

Poté, co žáci deváté třídy již zvládli přijímací zkoušky na střední školy, měli jsme čas i na aktivity, které jsme dříve nestíhali. V rámci českého jazyka jsme devět let zdokonalovali svoje čtenářské dovednosti a teď nastal čas se pochlubit, jak krásně umíme číst. Po dohodě s učitelkami z mateřské školky jsme chodili číst dětem. Texty nám vybraly učitelky, tak, aby dětem byly srozumitelné a zajímavé a my jsme si je připravili. Někteří z nás měli mezi dětmi své sourozence, proto pro nás čtení bylo ještě zajímavější.  Cílem této akce bylo motivovat děti k pravidelnému čtení a prožívání společně strávených chvil nad knihou. Každodenní čtení dětem pro radost je nejúčinnější metoda výchovy čtenáře. Vyzkoušeli jsme si, že práci s takto malými dětmi není vůbec jednoduchá a je velmi náročné je zaujmout a udržet jejich pozornost. My jsme si to užili a doufáme, že za několik let i tyto děti najdou ve čtení zálibu a budou zase číst těm o hodně mladším.   

  Mgr. Ivana Čermáková a žáci 9. B třídy

Postřehy:

Když jsem se po letech vrátila do školky, zavalila mě vlna emocí. Nejkrásnější byly zaujaté pohledy dětí na úplně cizí osoby. Ještě než přišly všechny děti,  jsem si s drobotinou povídala. Jelikož nás tenhle rok čekaly přijímací zkoušky, zajímalo mě, čím by děti chtěly být. Zazněly povolání jako policista, nebo dokonce ošetřovatel koní. Největším překvapením pro mě bylo, že nikdo nechtěl být youtuberem. S dětmi jsem si společné čtení moc užila.                                                 Adéla

Číst dál...

Judaismus v Brně

Vytvořeno: 2. 8. 2019 Napsal Ivana Čermáková

  V rámci doplnění výuky občanské výchovy jsme s paní uč. Čermákovou vyrazili do Brna na výukový program o judaismu. Ráno 30. dubna  jsme celý program zahájili v sídle židovské obce, kde na nás čekala velmi milá paní. Tam  jsme ve skupinách pracoval na programu Badatel, ve kterém jsme měli možnost se dozvědět více o židovské  kultuře, tradicích, košer stravování a vyzkoušeli jsme si, jak vypadá židovská svatba. Následně jsme se přemístili do jediné funkční synagogy v Brně. Je to velmi nenápadná budova, které je vevnitř zařízená ve funkcionalistickém stylu. Tam jsme sedli do lavic, kluci si dokonce museli nasadit na hlavu jarmulku, abychom uchovali jejich tradice. A nakonec jsme dojeli šalinou na židovský hřbitov, který se nám líbil lze všeho nejvíce. Zaujaly nás nejstarší náhrobky, ale hlavně velmi honosné hrobky. Zjistili jsme, že židé na hřbitov nenosí květiny, ale kamínky. Výlet nás určitě obohatil a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, které nás opravdu zaujaly a bavilo nás to.                                                                 Žáci 9.B třídy

Tento web používá cookies z důvodů zlepšení kvality obsahu a dostupnosti. Používám tohoto webu souhlasíte s použitím cookies.
Více informací Ok Nesouhlasím