Akce školy

Exkurze žáků 8. tříd po slavkovských bojištích

Vytvořeno: 11. 11. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Poslední říjnový pátek vyrazily osmé třídy na velmi zajímavou exkurzi po „slavkovských bojištích“. Nejdříve jsme s žáky navštívili slavkovský zámek, kde nás paní průvodkyně seznámila s historií barokního zámku a s rody, které na zámku žily. Prošli jsme si celou expozici a paní nás pochválila za vzorné chování. Po prohlídce nás čekal pan Lízal z Nesvačilky, který se stal na celé dopoledne dalším našim průvodcem. Po prohlídce slavkovského zámku a blízké zahrady jsme zamířili na kopec „Santon“, kde najdeme hezkou kapličku, a pan průvodce začal zajímavé vyprávění o rozestavění vojsk před bitvou a o vrcholu taktiky Napoleona, který zde slavil svůj největší triumf. Poté jsme se přesunuli na blízký kopec „Žuráň“, kde se nachází měděná rytina znázorňující bojiště velké bitvy, která se konala 2. prosince roku 1805. Také jsme se dozvěděli, kolik kilometrů museli vojáci ujít a dokonce, že řada z nich používala obuv univerzální a na levou či pravou nohu si ji museli rozšlápnout. Na závěr naší cesty jsme navštívili „Mohylu míru“, kde nám pan průvodce popsal smysl této stavby a také to, že ruská strana dala na její výstavbu největší finanční prostředky.

Číst dál...

Školní výlet - Jaderná elektrárna Dukovany

Vytvořeno: 3. 11. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Jak jsme přijížděli k Dukovanům, tak nás hned ohromili mohutné chladící věže, ze kterých vystupovalo tolik páry, že vytvořila docela hustou mlhu. Po příjezdu a vyfocení fotky jsme pokračovali do infocentra, ve kterém nám zprvu paní pustila dva krátké dokumenty o fungování této jaderné elektrárny. Pak nás rozdělili do dvou skupin, kde nám na dost podrobných modelech ještě důkladněji vysvětlila, co jsou to za části a jak fungují. Na konci jsme na pár minut zaskočili do dětského a herního koutku, kde byly něco jako pokusy (například kolo s displejem, na kterém pokud jste se rozjeli, ukazovalo, co za spotřebiče bychom dokázali rozproudit).

Číst dál...

Exkurze 6.B do Technického muzea v Brně

Vytvořeno: 29. 10. 2019 Napsal Dagmara Mácová

11.10.2019 jsme se s dětmi vypravili na náš první třídní společný poznávací výlet do Technického muzea v Brně.

V plánu jsme v první řadě měli navštívit velmi oblíbenou technickou hernu, ve které je spousta zajímavých exemplářů a experimentů a hlavně možností si je vyzkoušet.

Děti se rozmístily po celé obrovské místnosti a zkoušely si pokusy v rozsahu od mechaniky až po optiku. Velký úspěch měla plazmová koule nebo funkční model parního stroje. K vyzkoušení byla např. i možnost posoudit výhody pevné a volné kladky přímo zvedáním břemene nebo „dálkový telefon“ a spousty dalších zajímavých věcí. Velkým překvapením pro nás byl nový velký Van de Graafův generátor, který vydával elektrický výboj a v neposlední řadě zaujaly děti i kostičky, ze kterých si stavěly svůj originální domeček : ).

Číst dál...

ŠVP-LVK Kyčerka 2020

Vytvořeno: 23. 10. 2019 Napsal Luboš Kleis

Vážení rodiče, milí lyžaři. Příprava na ŠVP-LVK je v plném proudu.

Děti dostaly přihlášky a všechny potřebné podklady. Nepřihlášení se ještě mohou přihlásit. Vždy máme omezený počet míst (kapacita autobusu) a tak připomínám, že jedou žáci 5. a 4. tříd s tím, že při velkém počtu žáků jedou přednostně starší, tedy žáci 5. tříd. Věřím, že vše proběhne hladce a že všechny zájemce uspokojíme.

Níže máte přehled, kdy a kde máte oddevzdat jednotlivé doklady.
Děkuji, Luboš Kleis

ŠVP-LVK Kyčerka od 23. 2. do 28. 2. 2020
HARMONOGRAM pro rodiče

a) říjen 2019 – přijetí závazné přihlášky, pokynů a školního řádu

b) do 18. 11. 2019 – 1. platba zálohy 500,- Kč v kanceláři školy (žák s sebou vezme ŽK – zapsání platby)
   a odevzdání podepsané přihlášky a školního řádu třídní učitelce.
c) 18. 11. 2019 od 17.00 hod. - informační schůzka k ŠVP-LVK v 5.A – Luboš Kleis
d) do 20. 1. 2020 – 2. platba 3200,- Kč bezhotovostně na účet školy (variabilní symbol a podrobnosti k platbě dostanete v měsíci lednu – zatím neplaťte)
e) do 7. 2. 2020 – odevzdat kopii kartičky pojišťovny, posudek o zdravotní způsobilosti, seřízení vázání
f) v den odjezdu 23. 2. 2020 – bezinfekčnost, potřebné léky, seřízení vázání

Připomínám, že odjíždíme v neděli hned po jarních prázdninách, kdy mají dětí týden volno a nebudou ve škole.

Děti na „Babských hodech“

Vytvořeno: 15. 10. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Ve středu 12. října 2019 se konaly v Otnicích tradiční „Babské hody“. Jsme velmi rádi za tuto tradici, protože se zde mohou ukázat i naše děti v krojích. Je velmi hezké, že paní učitelky vždy s dětmi nacvičí krátký program, který předvedou u obecního úřadu i na sále v Dělnickém domě. Počasí letos vyšlo náramně a krásné sluníčko vylepšilo výbornou hodovou atmosféru. Pan starosta na úvod pronesl krátkou veršovanou zprávu, co se v poslední době v Otnicích odehrálo, předal hodové právo a všichni si společně před obecním úřadem zatancovali.

Číst dál...

Futsalový turnaj ve Slavkově

Vytvořeno: 7. 10. 2019 Napsal Luboš Kleis

Zopakovali jsme loňský úspěch. Naši fotbalisté (futsalisté) se po roce utkali na futsalovém turnaji na ZŠ Tyršova ve Slavkově se svými soupeři v okrskovém kole. Soupeři z okolních škol nám sice dali zabrat, ale bojovnost se spoustou proměněných šancí nás dovedla až na příčku nejvyšší. O postupu nakonec rozhodlo naše lepší dosažené skóre. A tak se v lednu vydáme na okresní finále do Vyškova.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Luboš Kleis

Futsalový tým    

 

 

Rádio Petrov v 1.třídě

Vytvořeno: 1. 10. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Dne 27. září 2019 přijely některé moderátorky „Rádia Petrov“ k nám do školy. Děti z první třídy se již na ně velmi těšily, protože se měly zahrát na moderátory rádia, což se jim nemusí už nikdy povést. Posadily se ve třídě do kroužku a paní moderátorka se dětí ptala na různé otázky, co by například řekly jejich posluchačům. Odpovědi to byly velmi zajímavé, nejčastěji zaznívaly odpovědi v souvislosti se špatnou dopravní situací na naší nejdelší dálnici D 1.

Číst dál...

Zátopkova štafeta 2019

Vytvořeno: 1. 10. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Každý rok si v druhé polovině září připomínáme „Zátopkovou štafetou“, kterou pořádáme na počest našeho slavného atleta Emila Zátopka, který na olympijských hrách v roce 1952 získal tři zlaté medaile. Tento den se žáci těší, že stráví trošku jinak než ve škole v lavicích. Postupně se sejdou všechny třídy na sportovním areálu a během třiceti minut obíhají okolo hřiště, kdy si předávají pomyslný štafetový kolík. Která třída zvládne během třiceti minut oběhnout nejvíce kol, je vítězem. Nejdelší vzdálenost uběhla 9.B třída pod vedením p.uč. Mgr. Hany Třetinové, ale především však jde o to, aby si žáci zasportovali, protože v následujícím zimním období jsou pak převážně v tělocvičně, kde takové možnosti nejsou. Celkový počet uběhnutých kilometrů našimi žáky byl 128 km, což je určité výborné. Organizaci skvěle připravili, a závodem provázeli p. učitel Mgr. Luboš Kleis a p. učitelka Mgr. Ivana Sedláčková.

Číst dál...

Nabídka volného místa: Učitel/ka II. stupně

Vytvořeno: 16. 9. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Základní škola Otnice hledá učitele nebo učitelku II. stupně s oborem "HV" na 5h / týdně. Nástup možný po domluvě. V případě zájmu volejte t.č. 724 314 696.

Nabídka volného místa: kuchařka / vedoucí kuchařka

Vytvořeno: 16. 9. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Základní škola Otnice hledá kvalifikovanou kuchařku / vedoucí kuchařku do školní jídelny. Nástup možný po domluvě. V případě zájmu volejte t.č. 724 314 696.