Vyučující

Vybrat kontakt

3.A - úkoly na období 25. - 29. 5. 2020

Ve škole budeme pracovat podle týdenních plánů, které si v pondělí vytvoříme. Každý den se začne společnou prací, následovat bude samostatná práce.

Na doma dávám formulář na týdenní plán k dispozici. To, co je v plánu v oddíle společná práce, bude probíhat online vždy ve 12:30. K tomu vám musím poslat odkaz na mail, který si otevřete, vyplníte jméno a to je vše. Zatím mám potvrzené 3 mailové adresy, prosím o zbylých 6.

TÝDENNÍ PLÁN

DISKUSNÍ FÓRUM

Český jazyk

1. S jistotou odříkat slovní druhy, naučit se charakteristiku ohebných (podstatná jména, přídavná jména, zájmena, číslovky, slovesa) i neohebných (příslovce, předložky, spojky, částice, citoslovce) a vědět, jak je poznám.

2. Pomůcky na příslovce, předložky, spojky, částice, citoslovce – vyrobit karty do pomůcky (stačí měkký papír A4). Buď celé namalovat a napsat (to bych byla radši), nebo vytisknout a doplnit podle vzoru. Označit barevně.

VZOR PŘÍSLOVCE-CITOSLOVCE            VARIANTA K TISKU

Ze všeho je nutné znát pouze název slovního druhu a jeho charakteristiku. Při určování slovních druhů je možné se do pomůcek dívat.

3. Učebnice s. 70, 71, 72 (pouze modrá zadání) ústně nebo do sešitu, pracovní sešit s. 10, 11, 12

4. PROCVIČOVÁNÍ vyjmenovaných slov.

Psaní

Písanka s. 24, 25

Čtení

1. PRACOVNÍ LIST ke knize, kterou právě čtete.

2. Číst každý den z knihy nejméně jednu stranu, část textu i nahlas. Připomínám, že je povinné přečíst 2 knihy za pololetí minimálně.

3. Na kartičku A6 (velikost jako úkolníček) napište název knihy, kterou jste dočetli za dobu domácího učení, a namalujte obrázek nebo dvěma větami napište, o čem kniha byla.

4. Učit se zpaměti první odstavec článku Březen na s. 102 v čítance. Termín přednesu bude upraven podle toho, jak brzy se sejdeme zpět ve škole. Je možné přednes natočit na video nebo přednést v rámci konzultace při videohovoru.

Anglický jazyk

1. Na s. 53 v učebnici je dopis. Ten je potřeba přečíst, přeložit a odpovědět na otázku dole na stránce.

2. Na s. 56 v učebnici je nová písnička a nová slovíčka. Písničku se pokusit naučit zpívat podle nahrávky, která je na internetu ZDE nebo u ostatních nahrávek NAHRÁVKA 16. Slovíčka je potřeba se naučit, přeložit a co nejlépe vyslovovat podle nahrávky. Na internetu jsou slovíčka ZDE, nahrávka je u ostatních nahrávek NAHRÁVKA 17.

3. Dobrovolně s. 54, 55 – poslechnout, přečíst, přeložit – NAHRÁVKA 12, NAHRÁVKA 13

4. Dopis už nemáme komu psát, proto místo toho vyrobíme plakát, na kterém bude hledaná osoba. Je potřeba napsat její jméno, nakreslit ji a popsat nejméně pěti vlastnostmi. Předloha je tady:

WANTED

5. Kopie z pracovního sešitu s. 66 a 69 podle zadání. NAHRÁVKA 18

KOPIE S. 66              KOPIE S. 69

Nahrávky k poslechům jsou mezi nahrávkami ZDE.

6. Slovíčka na s. 23 horní tabulka.     SLOVÍČKA

7. Dobrovolně KOPIE S. 65

Matematika

Procvičovat násobení a dělení do 1000 a dělení se zbytkem. Ti, co jsou si již stoprocentně jisti, to můžou považovat za dobrovolný úkol. Všechny kopie obsahují i výsledky na druhé straně.

NÁSOBENÍ NÁSOBKŮ DESETIDĚLENÍ NÁSOBKŮ DESETIDĚLENÍ SE ZBYTKEM

Pokračujeme v dělení se zbytkem. Doporučuji počítat tak, že nejdříve najdeme nejbližší nižší násobek dělitele, hned zapíšeme zbytek a teprve potom počítáme výsledek dělení.

Učebnice s. 98, 99, 100, 132 ústně nebo do sešitu nebo na papír

Pracovní sešit s. 33, 45

Prvouka

Opakovat strany 64, 65.

Učebnice s. 66, 67 – Naše tělo a Pečujeme o své zdraví

Dobrovolně kopie:

ČÁSTI TĚLA             PEČUJEME O SVÉ ZDRAVÍ

Tělesná výchova

Pro zkrácení dlouhé chvíle a pro udržení kondice je možné trénovat cviky Sazka olympijského víceboje:

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

K opakování a procvičování můžete využít program České televize UčíTelka nebo se zdarma zaregistrovat na Redmonster, dá se využít Nová škola nebo Didakta (návod na webu školy - Aktuálně). Existuje spousta možností, které se nyní objevily na internetu zdarma. Škodlivé z toho není nic, záleží na tom, co vám bude vyhovovat.

Dobrovolná sekce

Někteří by třeba rádi něco navíc... Je to zcela dobrovolné.

Návody na kreslení květin:

RŮŽE        TULIPÁN         NARCIS        LILIE

DOBROVOLNÝ ÚKOL DO PRVOUKY       POTRAVNÍ ŘETĚZCE         nové DOBROVOLNÝ ÚKOLY DO PRVOUKY 2

KLOKAN - CVRČEK 2009          KLOKAN - CVRČEK 2010          nové KLOKAN - CVRČEK 2011

OBLÉKÁME KRYCHLI           OBRÁZEK SČÍTÁNÍ          nové OBRÁZEK ODČÍTÁNÍ

VYJMENOVANÁ SLOVA PO B     VYJMENOVANÁ SLOVA PO L        VYJMENOVANÁ SLOVA PO M        VYJMENOVANÁ SLOVA PO P      VYJMENOVANÁ SLOVA PO S      VYJMENOVANÁ SLOVA PO V

KŘÍŽOVKA VS1       KŘÍŽOVKA VS2      KŘÍŽOVKA VS3      KŘÍŽOVKA VS4     nové KŘÍŽOVKA VS5

OBRÁZEK SLOVNÍ DRUHY 1          nové OBRÁZEK SLOVNÍ DRUHY 2

NÁVOD NA DOMÁCÍ SKENER

VIDEO O VÝROBĚ SÝRA

RÉBUSY 1    RÉBUSY 2

Dobrovolná výzva pro fajnšmekry:

Origami jeřáb

Je tam návod na složení jeřába origami. Prý, když jich někdo složí 1000, splní se mu přání. Je to zcela dobrovolné, můžete mi poslat foto, jak se vám to daří...

Dnes přiletělo další hejno jeřábů, tentokrát i v doprovodu motýlů. Gratuluji!

JKbweb  SKjerabweb  JKweb2  jeřáb v barvách  PS1  PS2

3.A - úkoly na období 18. - 22. 5. 2020