Akce školky

Den maminek dětí z mateřské školky

Vytvořeno: 19. 5. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Z důvodu špatného počasí se „Den maminek“ tentokrát musel odehrát z důvodu špatného počasí v budově základní školy. Na pódiu se představili jak naši nejmenší, tak i „středňáci“ a velmi pěknou scénku předvedli i naši „předškoláci“. Bylo patrné, že děti se na program velmi pečlivě připravovaly a poděkování patří také p. učitelkám z mateřské školy, které tento velmi pěkný program protkaný říkankami, básničkami a divadelními scénkami nacvičily. Na závěr předaly děti maminkám přáníčka a krásnou kytičku. Myslím si, že se musel tento program všem líbit.

Číst dál...

Děti z naší otnické MŠ v DD Lila

Vytvořeno: 13. 2. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Jsme velmi rádi, že spolupráce mezi základní školou, mateřskou školou a DD Lila funguje výborně. V předvánočním čase byli naši žáci ze základní školy v DD Lila a v naší mateřské škole dělat čerty a Mikuláše. Pro děti to byla příjemná setkání se staršími spolužáky a hodného čertíka se také žádný žák nebál. Tentokrát byly naše děti navštívit DD Lila, a myslím si, že z obrázků jasně plyne, že všechny děti bez rozdílu si rádi hrají a je to super. Jako potvrzení předchozího tvrzení si můžete prohlédnout mnoho pěkných fotografií našich dětí z MŠ Otnice.

Mgr. Hynek Zavřel

Vnitřní předpis pro přijímání dětí v Mateřské škole Otnice pro školní rok 2019/20

Vytvořeno: 21. 12. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Ředitelství Základní školy a Mateřské školy Otnice sděluje, že do MŠ Otnice budou přednostně přijaty děti přihlášené na pravidelnou docházku podle těchto kritérií:

1. Děti s odkladem povinné školní docházky
2. Děti, které nejpozději před 1. 9. 2019 dosáhnou čtyř let věku a které mají trvalý pobyt ve školním obvodu Mateřské školy Otnice
3. Mladší děti podle data narození, kde starší má přednost před mladším. Podmínkou pro přijetí těchto mladších dětí do MŠ je trvalé bydliště dítěte a alespoň jednoho ze zákonných zástupců žáka (rodiče) v Otnicích

V Otnicích dne 21. 12. 2018

Zápis do Mateřské školy v Otnicích

Vytvořeno: 21. 12. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Ve čtvrtek dne 9. 5. 2019 od 10:00 hod. proběhne v Mateřské škole Otnice zápis dětí do Mateřské školy na následující školní rok 2019/2020.

Žádáme rodiče, aby si s sebou přinesli rodný list dítěte, občanský průkaz a kartičku pojišťovny.

Zápis mohou rodiče s dětmi využít i jako „Den otevřených dveří“ v MŠ Otnice.

Ředitelství ZŠ a MŠ Otnice

Vánoční vystoupení dětí z MŠ

Vytvořeno: 18. 12. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Ve čtvrtek 13. prosince proběhlo v odpoledních hodinách vánoční vystoupení dětí před naší školkou. Jsme velmi rádi, že se na své děti přišli podívat i rodiče a prarodiče. Vystoupení bylo v pěkném přímo „medvídkovském“ duchu a tentokrát se opravdu velmi vydařilo. Na závěr vystoupení předaly děti maminkám různé dárečky a paní vedoucí učitelka popřála všem krásné Vánoce.

Číst dál...

Mikuláš s čerty a anděly ve škole a školce

Vytvořeno: 13. 12. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Jsem velmi rád, že se najdou vždy žáci, kteří mají chuť na začátku prosince se převléknout za čerty, Mikuláše a anděly, a jít za našimi žáky na nižším stupni. Každoročně s žáky navštívíme také dětský domov Lila, a pokud je zájem, také přijdeme do mateřské školky. Jak děli v Lile, tak i děti v mateřské školce si pro nás připravily krásné říkanky a básničky, které se našemu Mikuláši a andělovi velmi líbily. Čerty jsme tentokrát nechaly venku a čekali jsme, jak děti ve školce budou reagovat. Nakonec zjistily, že máme tak hodné čerty, že je pozvaly dovnitř a rádi se s nimi vyfotily.

Číst dál...

Zamykání podzimní zahrady

Vytvořeno: 3. 11. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Na podzimní čtvrtek 25. října 2018 proběhlo na zahradě mateřské školy pomyslné zamykání podzimní školní zahrady. Paní učitelky dětem vysvětlily, proč se taková akce dělá, že les i zvířátka se vlastně připravují na zimní spánek a oni jim k tomu krásně zazpívají. Pásmo říkanek a písniček bylo moc krásné a všechny děti byly moc šikovné a básničky znaly. Za nádherné kostýmy s podzimní tématikou, které nám všem udělali velkou radost, chceme rodičům či prarodičům velmi poděkovat, protože jim to muselo dát mnoho práce, ale výsledek stál opravdu za to. Můžete se s námi podívat na fotografie, které přikládáme.

Číst dál...

Rozloučení s předškoláky na OÚ

Vytvořeno: 26. 6. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Ve středu 20. června 2018 se na obecním úřadě v Otnicích uskutečnilo slavnostní rozloučení s předškoláky. Děti, které od září 2018, se stanou žáky naší základní školy byly pasováni za účasti p. starosty a p.učitelky z MŠ na „školáky“. Shromáždění se zúčastnili rodiče i prarodiče dětí a určitě si odnesli krásný zážitek. Děti obdržely krásné šerpy a na památku dostaly pěkné knížky. Po představení dětí se každý vyjádřil, čím chce být, až bude velký.

Číst dál...

Dědečkové ve školce

Vytvořeno: 22. 6. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Spousta lidí je přesvědčena, že mateřská škola je místo, kam si chodí děti pouze hrát. Ano. Hra je jednou z nejdůležitějších činností dětí předškolního věku. „Hrou na něco“ získávají děti dovednosti důležité pro jejich další rozvoj a vstup do světa dospělých. Posláním mateřské školy je však předškolní vzdělávání dětí, takže hry a činnosti v MŠ mají vždy svůj cíl stanovený ŠVP (Školní vzdělávací program).

Číst dál...

Den dětí v MŠ – poděkování otnickým hasičům

Vytvořeno: 3. 6. 2018 Napsal Hynek Zavřel

Dne 1. června si „Den dětí“ naši nejmenší z MŠ Otnice užili s otnickými hasiči. Dětem byla předvedena hasičská technika a různé důležité záchranářské vybavení. Nejvíc se dětem líbilo sednout si za volant hasičského auta nebo proudem vody dokázat trefit plechovku. Vše natočil pan kameraman, který byl akci také přítomen a já přidávám z tohoto krásného dopoledne několik fotografií.

Hynek Zavřel

Tento web používá cookies z důvodů zlepšení kvality obsahu a dostupnosti. Používám tohoto webu souhlasíte s použitím cookies.
Více informací Ok Nesouhlasím