Zátopkova štafeta 2019

Vytvořeno: 1. 10. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Každý rok si v druhé polovině září připomínáme „Zátopkovou štafetou“, kterou pořádáme na počest našeho slavného atleta Emila Zátopka, který na olympijských hrách v roce 1952 získal tři zlaté medaile. Tento den se žáci těší, že stráví trošku jinak než ve škole v lavicích. Postupně se sejdou všechny třídy na sportovním areálu a během třiceti minut obíhají okolo hřiště, kdy si předávají pomyslný štafetový kolík. Která třída zvládne během třiceti minut oběhnout nejvíce kol, je vítězem. Nejdelší vzdálenost uběhla 9.B třída pod vedením p.uč. Mgr. Hany Třetinové, ale především však jde o to, aby si žáci zasportovali, protože v následujícím zimním období jsou pak převážně v tělocvičně, kde takové možnosti nejsou. Celkový počet uběhnutých kilometrů našimi žáky byl 128 km, což je určité výborné. Organizaci skvěle připravili, a závodem provázeli p. učitel Mgr. Luboš Kleis a p. učitelka Mgr. Ivana Sedláčková.

Jsme rádi, že se do akce zapojili i naše děti z mateřské školky, které také oběhly i s paní učitelkou jedno symbolické kolečko.

Počasí nám tentokrát přálo, a přestože byla obloha zatažena, udělalo se hezky teplo. Snad se některé fotografie z této vydařené akce budou našim čtenářům líbit. Už nyní se těšíme na další ročník.

Hynek Zavřel

Fotogalerie