Cestování s prarodiči

Vytvořeno: 12. 12. 2018 Napsal Dagmar Kovaříková

Někteří naši žáci se zúčastnili výtvarné i literární soutěže Cestování s prarodiči.

Soutěž vyhlásila Policie České republiky ve spolupráci s Jihomoravským krajem.  Motivací bylo zamyšlení nad cestováním, jež je dennodenně běžnou součástí našeho života. "Velmi často děti cestují s rodiči do školky, školy, na kroužky či tréninky, anebo o víkendech na výlet. Letní prázdniny byly pro spoustu dětí určitě také plné cestování. Mnohdy jsou děti hlídané prarodiči a cestují právě s nimi. Ale jak už tomu tak bývá, některé babičky či dědečkové už jsou zasloužilého věku a může se jim stát, že na něco zapomenou. Všichni doufají, že nezapomínají na pravidla bezpečného chování při cestování, ať už automobilem, tramvají, autobusem, metrem nebo vlakem. V takovém případě by na cestování nebyly příjemné vzpomínky. Kdo komu je vzorem? Prarodič svému vnoučeti, nebo je tomu naopak?" Děti měly vyjádřit, jak by to vypadalo, kdyby se na výlet nějakým dopravním prostředkem vydaly právě a pouze s babičkou a dědečkem.

Cestování dopravními prostředky s babičkou a dědečkem bylo zajímavé téma, a tak jsme se s chutí zapojili. Zaslali jsme krásné výkresy i zajímavé příběhy. Čekali netrpělivě na výsledky. Na slavnostní vyhlášení výsledků byli pozváni dva žáci naší školy: Kateřina Pavlovcová z  8. B získala 1. místo ve výtvarné části za kolorovanou kresbu Babička motorkářka a Jakub Šebeček byl 1. místem oceněn v literární části za vypravovaný příběh Celou cestu připoután aneb Výlet s prarodiči. V aule Jihomoravského kraje v Brně jim předaly ocenění zástupkyně Policie Brno vrchní komisařka kapitánka Zdeňka Procházková i zástupkyně Krajského úřadu Brno. Obě díla postupují do celostátního kola v Praze. Oběma žákům blahopřeji za krásné umístění. Z velkého množství obdržených dárečků vybrali Kačka i Kuba drobnosti, které věnovali mladším spolužákům, kteří se neumístili. Děkuji jim také za jejich skromnost a přeji, aby byli stále pokorní bez ohledu na tyto i další úspěchy.

Dagmar Kovaříková