Ekologická olympiáda 2017-18 v Újezdě u Brna

Vytvořeno: 26. 5. 2018 Napsal Dagmara Mácová

Již tradičně se i naše škola zúčastnila Ekologické olympiády, kterou pořádá ZŠ Újezd u Brna. Jde o soutěž ve dvou kategoriích: Papíráčci (2.-3.třídy) a Peťáci (4.-5.třídy) pořádanou pro cca 10 okolních škol, např. Sokolnice, Telnice, Žatčany atd.

Letos se bohužel soutěž musela přesunout do prostor školy kvůli špatnému počasí, ale děti si to i tak velmi užily. Úkoly se týkaly ekologie, třídění odpadů, poznávání rostlin, hub, živočichů, sportovních aktivit, poznávání chutí a vůní, postřehových aktivit atd.

Vyslali jsme z naší školy 4 skupinky dětí, kterým se nejlépe podařila vyřešit písemná část Ekologické olympiády.

Na místě soutěžilo 20 skupinek po 3 dětech v každé kategorii.

O to větší radostí pro nás byl výsledek, kdy zástupci z 5.tříd naší školy:

Michal Salajka, Štěpán Šebesta a Mariana Řezníčková

OBSADILI 1. MÍSTO : )) GRATULUJEME!