Vánoční trhy ve Vídni a Maďarské termální lázně, 8.- 9.třídy, 15.12.2017

Vytvořeno: 3. 2. 2018 Napsal Dagmara Mácová

Přestože jsme vyjeli s malým zpožděním, za tmy, cesta byla skvělá. Ikdyž jsme jeli do Maďarska 3 hodiny, tak jsme si v autobuse našli zábavu, která nám vydržela celou cestu, až do příjezdu k lázním.

Po příjezdu do lázní jsme se převlékli do plavek a šli si užívat. Na tobogánech to byla opravdu skvělá zábava a legrace. Někdo šel na oběd do restaurace a někdo zase do skříňky pro krabičku s řízkem. Po čtyřech hodinách zábavy v lázních, jsme si sbalili věci a jeli asi dvě hodiny do Vídně na Vánoční trhy. 

Mohla bych se tady pokoušet pět hodin napsat o tom jaký zážitek jsme zažili, když jsme přijeli do nádherně vánočně vyzdobeného města, ale i přes to bych to ani nedokázala popsat. Všichni jsme se dívali na krásu rozsvícené Vídně z oken autobusu. Okolo silnic jsme viděli stromy, jejichž větve byly osvícené jasně zářícími řetězy. Jako bych se ocitla v Paříži. Další zážitek byl, když jsem zjistila, že nevím, co si mám koupit na trzích. : ) Spíš, než abych se dívala na stánky, jsem se dívala na ozdobené náměstí, plné různé dekorací, ať už na stromech, nebo na ruském kole, nebo na kostele. Zastavila jsem se také u kluziště plného nadšených dětí a dospělých na bruslích. Vůně jablek v karamelu nebo čaje či punče se mísila s vůní jídel na trzích, voněla úplně všude.

Nakonec jsme si zakoupili něco na památku a rozjeli se zpět domů.  

Putišová Klára, 9.třída