VZPoura úrazům

Vytvořeno: 16. 6. 2017 Napsal Dana Skaláková

Dne 31. 5. 2017 navštívil naši školu ambasador VZP, který v rámci projektu VZPoura úrazům, vedl besedu s dětmi ze 7. A a 7. B.

Děti napjatě poslouchaly životní příběh mladého muže, který ještě před několika lety žil velmi aktivní život úplně zdravého kluka. Pak se ale všechno obrátilo vzhůru nohama. Po jednom neuváženém skoku do bazénu vinou vlastní hlouposti skončil na vozíku.

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Snad i díky této besedě budou sedmáci nejen v létě opatrnější.