VIDA centrum s projektem EU - 6. třída a 7.A

Vytvořeno: 24. 6. 2015 Napsal Luboš Kleis

Završením dvouleté spolupráce se střední školou v Sokolnících byl výjezd tříd do VIDA centra v Brně dne 20.5.2015. Prozkoumali jsme fyzikální zákony, vyzkoušeli moderní technická zařízení a zajímavé technologie, které jsou všude kolem nás. Thermokamera, model tornáda, televizní vysílání, přírodní zákonitosti, narušení prostoru a času a podobné zajímavé věci. Na závěr se pak třídy usadily v učebnách, kde si šesťáci vyzkoušeli vlastnosti magnetických látek a sedmáci zkonstruovali svůj vlastní fotoaparát Camera Obscura. Po celém dopoledni už jsme nebyli jen žáci školy, ale VIĎÁci.

Luboš Kleis