Coca Cola cup – fotbalový turnaj dívek

Vytvořeno: 10. 4. 2015 Napsal Drahomíra Floriánová

Čtvrtek 9. 4. 2015 se stal velice úspěšným dnem dívčího fotbalu na ZŠ Otnice. Naše škola pořádala turnaj, ve kterém se utkala nejlepší družstva regionu a bojovala o postup mezi nejlepší družstva Jihomoravského kraje.

Hned ráno přijela děvčata ZŠ Mutěnice a už z jejich přístupu k rozcvičování bylo znát, že nejsou žádnými fotbalovými začátečnicemi. Míč jim běhal pěkně od nohy k noze, jako by ho měly k dolním končetinám přirostlý. Když jsem se dozvěděla od jejich trenéra, že první ročník celorepublikového turnaje vyhrály a i v loňském roce si nevedly vůbec špatně a dostaly se přes krajské kolo do semifinále, vzrostl ve mně respekt.

Naštěstí ale respekt si nepřipouštěla naše děvčata. Neohroženě se pustila s děvčaty z Mutěnic do boje. Opravdu to nebyl fotbal, ale boj o každý metr trávníku, o možnost se posunout k soupeřově brance a vstřelit rozhodující gól. Druhý poločas byl úplně stejný jako první. Ani jedno družstvo nechtělo kapitulovat, a tak zápas skončil bez branek. Pro svá děvčata jsem měla pouze slova chvály. Bojovaly tak, jak to ony opravdu umí. Další zbylé dva zápasy se jim podařilo vyhrát. Nad ZŠ Miroslav 1:0 a ZŠ Olbramovice porazily 4:0. Díky rozdílu ve skóre skončily v turnaji druhé, hned za Mutěnicemi, které svá zbývající utkání vyhrály větším gólovým rozdílem.

O postup do dalšího kola nám opravdu nešlo. Jsme realistky a známe své možnosti. Ale opět jsme si potvrdily, že když hrajeme s maximálním nasazením, jsme schopny hodně potrápit i ambicióznější týmy než jsme my.

Opravdu se skláním před výkonem osy celého družstva – brankářkou Veronikou Srbovou ze 7. A, která za svá záda nepustila jediný gól. Před stoperkou Aničkou Daňhelovou z 9. třídy, která brilantně dirigovala obranu a končila turnaj s poraněným kotníkem. Stejně výborný výkon podala v záloze Sára Sadílková ze 7. A. I ji sužovala zranění, ale byla ochotná za celé družstvo bojovat až do konce. Na špici se snažila překonat soupeřovu obranu a dávat branky bezchybná Monika Kolaříková z 8. B.

Tahle čtyři děvčata by ale nezmohla nic, kdyby okolo sebe neměla o nic méně bojující spoluhráčky. Všechny podaly výkon na hranici svých možností a za to jim patří obrovský dík a poklona.

Příští rok se tedy do turnaje budeme hlásit znovu a necháme se překvapit, co nám jeho nový ročník přinese.

                                                                                        Drahomíra Floriánová