Pololetní vysvědčení s tancem

Vytvořeno: 5. 2. 2015 Napsal Drahomíra Floriánová

Konec školního roku letos připadl na 29. 1. Bývá to obvykle den téměř jako každý jiný. Děti se učí a v poslední vyučovací hodině dostanou vysvědčení.

            Letos se nám podařilo tuhle zvyklost narušit. Žáci a žákyně II. stupně naší školy mohli na parketu školního sálu sledovat ukázky standardních a latinsko-amerických tanců v podání členů Taneční klubu Orel Telnice: Andrey Řezníčkové a Vojtěcha Kabrhela a Gabriely Spěšné a Tomáše Salaje.

          

Oba páry předvedly maximální nasazení při jednotlivých ukázkách, podaly žákům informace o jednotlivých tancích, provedly děti společenskou etiketou a na závěr se mohli naši mladší žáci naučit řecký tanec Zorbu a starší jihoamerický tanec cha-cha.

            Věříme, že ještě dlouho se před očima našich žáků míhali krásně oblečené a upravené tanečnice a galantní a noblesní tanečníci. Sami byli důkazem o tom, že tanec je nanejvýš kultivovaný, ale i fyzicky maximálně náročný sport.

Drahomíra Floriánová