Akce školy

Rozloučení s deváťáky

Vytvořeno: 2. 7. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Závěr školního roku byl tentokrát pro vycházející žáky velmi obtížný. V době, kdy se měli připravovat na přijímací řízení, byla škola uzavřena a výuka na dálku nikdy nemůže nahradit osobní kontakt učitel – žák. Jsme nakonec rádi, že 11. května 2020 se mohli vrátit do školy alespoň na tzv. přípravu na přijímací zkoušky, která se domnívám jim pomohla opět si vědomosti zopakovat a upevnit. Po přijímacích zkouškách jsme žáky vyfotili a některé fotografie si můžete prohlédnout. Na konci školního roku došlo opět k slavnostnímu předání vysvědčení a pamětních listů, tentokrát na sále školy. Pan starosta, ředitel školy i paní třídní učitelky žákům popřáli hodně úspěchů na středních školách a věřím, že nezapomenou, co jsme jim my, učitelé vštěpovali po celou dobu školní docházky. V současné době jsou již takřka všichni přijati na vysněné střední školy a užívají si prázdnin. Věřím, že budou dobře reprezentovat nejen sami sebe, své rodiče, ale i naši školu a svou obec.

Popřejme jim společně hodně úspěchů.

Mgr. Hynek Zavřel, ředitel školy

Poděkování rodičům za velkou pomoc s distanční výukou

Vytvořeno: 2. 7. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Vážení rodiče, prarodiče

chtěl bych vám moc poděkovat za velké úsilí, které řada z Vás musela vynaložit, aby tzv. „výuka na dálku“ mohla proběhnout a fungovat. Dokážeme si představit, že bez Vás bychom to opravdu nemohli zvládnout, zvláště u našich mladších dětí v základní škole, kteří s výpočetní technikou ještě ve škole neumí pracovat. Právě rodiče dětem často pomáhali, aby všechny potřebné úkoly splnili a učivo dohnali.

Poděkování si zaslouží i učitelé, kteří se snažili práce opravovat a posílat zpětnou vazbu dětem. V hlavních předmětech probíhala on-line výuka, která pro mnoho z nás byla také novým prvkem a museli jsme se s touto skutečností seznámit a vyzkoušet si ji. Necháme stranou mnoho technických problémů u mnoha žáků při posílání prací, i to jsme se snažili řešit. A když to nešlo jinak, tak nám otničtí žáci své úkoly nosili do schránky na budově školy, která sloužila po tuto dobu jako „vzkazovník“, případě jsem úkoly jednotlivých žáků rozvážel učitelům, aby je mohli opravit. Skutečně ne každý má tuto techniku s připojením k dispozici, proto to někdy jinak nešlo.

Základní škola byla z nařízení ministerstva zdravotnictví uzavřena od 11. 3. 2020, první žáci se do základní školy mohli vrátit až 11. 5. 2020, kdy začala příprava žákům devátých tříd na přijímací zkoušky. 25. 5. 2020 se mohli vrátit žáci prvního stupně, tedy do 1. – 5. tříd a na závěr od 8. 6. 2020 i žáci 6. – 8. tříd na konzultační hodiny. Vše v dobrovolném režimu a za přísných a velmi nákladných hygienických opatření, která byla nutná splnit.

Věřím, že se v září budeme moci všichni vrátit do školy a pokračovat v naší práci, tak jak před epidemií.

Ještě jednou moc všem rodičům děkujeme a přejeme hezké prázdniny či klidnou dovolenou.

S pozdravem: Hynek Zavřel, ředitel školy

KULATÉ LÉTO na cestách

Vytvořeno: 1. 7. 2020 Napsal Luboš Kleis

Milé děti, milí rodiče,
oprašte turistické boty, kolo či koloběžku a vydejte se společně s námi poznávat krásy našeho regionu!

Čeká vás 50 zastavení na zajímavých místech v okolí. Nekonečná údolí, dechberoucí výhledy do krajiny z okolních kopců nebo místa protkaná historií. Jejich mapu najdete zde: https://mapy.cz/s/dajojupana

Na každém zastavení najdete dřevěnou cedulku s otázkou. Správnou odpověď si zapíšete do odpovědní karty. Tu dostanete ve škole či školce, případně si ji můžete stáhnout zde: https://1url.cz/@arch>

Pokud na některém místě cedulka nebude či bude zničená, vyfoťte dané místo a napište nám na e-mail nebo Facebook. Na základě zaslané fotky vám sdělíme zadání otázky a cedulku co nejdříve nahradíme.

Odpovědní kartu můžete odevzdat, až si budete jisti, že více míst už nestihnete. Bylo by skvělé, kdybyste navštívili alespoň 30 míst z mapy. Kartu odevzdejte do schránky „Kulaté léto“ umístěné v parku před školou, případně ji naskenujte nebo vyfoťte a pošlete na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na malé výlety letošního léta máte téměř celé prázdniny - akce potrvá od 1. července do 23. srpna. To je také poslední den, kdy můžete odevzdat vyplněnou odpovědní kartu. Vyhodnocení akce proběhne 1. zářijový den v ZŠ Otnice.

Tak vyražte společně s námi na výlet!

PLAKAT HOTOVO KL7 web

Přehled sešitů a pomůcek pro šk. rok 2020/2021

Vytvořeno: 1. 7. 2020 Napsal Luboš Kleis

Seznam sešitů a pomůcek pro nadcházející školní rok.

Pro 1. ročník - ke stažení ZDE
Pro 2. ročník - ke stažení ZDE
Pro 3. ročník - ke stažení ZDE
Pro 4.A - ke stažení ZDE
Pro 4.B - ke stažení ZDE

Pro 5. až 9. třídy - ke stažení ZDE

Pomůcky pro prvňáčky ve šk. roce 2020-2021

Vytvořeno: 22. 6. 2020 Napsal Dana Matyášová

 Prvňáčci od školy dostanou:

 • všechny učebnice a pracovní sešity
 • trojhranné pastelky- 12 barev
 • ořezávátko dvojité s víkem a kontejnerem
 • vodové barvy, 12 barev
 • modelovací hmota - 12 barev
 • nůžky dětské kulaté 13 cm
 • štětec vlasový, kulatý, velikost 8
 • štětec štětinový, plochý, velikost 12
 • voskovky - 12 barev
 • lepicí tyčinka - 15 g
 • pravítko plastové 20 cm
 • grafitová tužka WE-TRI trojhranná 2x
 • barevné papíry A4 20 listů
 • úkolníček  pro 1. třídu A6
 • sešit  512,  linkovaný A5
 • dětský rozvrh hodin
 • Colorinokelímek na tužky
 • kelímek na vodu bezpečnostní s uzávěrem
 • černý popisovač   2x
 • stírací tabulka na procvičování

 

Během prvního zářijového týdne si donesou děti do školy:

 • pouzdro (vybaví si ho tužkami a pastelkami, které dostanou ve škole),
 • pytlík k lavici (velikost asi 24 x 36 cm)
 • plátěný pytlík na přezůvky do šatny
 • do Vv a Pč: krabici nebo kufřík, igelitový ubrus na polovinu lavice, pracovní košili s                    

      dlouhým rukávem, pokojovou květinu

 • do Tv: plátěný pytlík na cvičební úbor (tričko, kraťasy, tepláková souprava, tenisky)
 • hygienické potřeby: ručník, textilní ubrousek pod svačinu, krabičku papírových kapesníků

Všechny věci musí být označeny jménem!!!

 

Seznam pomůcek, které je možné zakoupit až v průběhu školního roku:

 • náhradní tužka č. 1 a č. 2
 • plnicí pero „ TORNÁDO“ – 2ks
 • papírové hodiny
 • temperové barvy
 • tuš černá

Organizace vydávání vysvědčení dne 26. 6. 2020

Vytvořeno: 17. 6. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Organizace vydávání vysvědčení dne 26. 6. 2020 pro žáky Základní školy Otnice. Čestné prohlášení je k dispozici také na webových stránkách školy, pokud nemáte možnost si je vytisknout, jsou k dispozici ve schránce na budově školy (od vchodu po pravé straně)

Číst dál...

Vratka peněz za obědy

Vytvořeno: 16. 6. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Dne 26.6.2020 v době od 8,00 – 15,00 hod budeme v kanceláři číslo 2 vedle ředitelny vracet peníze za obědy, které byly placeny v hotovosti.

Harmonogram organizace konzultací pro 6.-8. třídu od 8. nebo 9.6.

Vytvořeno: 3. 6. 2020 Napsal Hynek Zavřel

(začátek vyučování musel být stanoven tak, aby se děti před školou nepotkávaly, proto mají začátky konzultací později než žáci 1. – 5. třídy)

- první den dát žákovi vyplněné a podepsané čestné prohlášení
- všichni žáci musí počkat na učitele před školou
- rodiče nesmí do školy vstupovat (v případě potřeby zazvoňte a vyčkejte)
- skupiny se mohou doplňovat pouze v případě, že není plná kapacita 15 žáků/skupina a na základě žádosti adresované řediteli školy
- rouška a igelitový sáček denně s sebou a kontrolovat pře každou konzultací
- žáci jednotlivých skupin budou na konzultacích ve třídě spolu, nesmí chodit do jiných tříd
- pravidelně kontrolovat zdravotní stav žáka (s horečkou, i mírnou, kašlem, silnější rýmou rozhodně do školy dítě neposílat), myslete na ostatní
- vyučovací aktivity v ZŠ musí skončit již 26. 6., ve škole bude následně probíhat velká rekonstrukce sociálních zařízení
- vysvědčení žáci obdrží v pátek 26. 6. (nelze vydat dříve) a bude uzpůsoben speciální rozpis, který bude opět na webových stránkách školy (pro žáky, kteří se konzultací a vzdělávacích aktivit nezúčastní, bude závěrečné vysvědčení k dispozici v pátek 26. 6. od 12. do 15.30, případně každý další pracovní den až do 10. 7. vždy od 8.15 do 15.30 h., pokud MŠMT nestanoví jinak)
- každému rodiči na sms zprávu či mail ředitel školy odpověděl, pokud ne, udělali jste nějakou chybu při přihlášení a kontaktujte obratem ředitele školy na tel.č. 724 314 696.

Číst dál...

Konzultační hodiny pro žáky 6.-8. tříd od 8.6.2020

Vytvořeno: 27. 5. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Organizace nepovinné účasti žáků 6. – 8. tříd

na konzultacích a třídnických hodinách od 8. 6. / 9. 6. 2020

Zákonný zástupce žáka 6. , 7. a 8. ročníku, který bude mít zájem o uvedené konzultace pro skupiny žáků v době od 8. 6./9. 6. do 26. 6. 2020, uvědomí nejpozději do 31. 5. 2020 ředitele školy buď:

Sms zprávou na tel.č. 724 314 696, anebo e-mailem:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , kde uvede: jméno a příjmení žáka, třída, konzultace ve škole – ano (kdo zájem mít nebude, nemusí nic zdůvodňovat)

Upozornění: Z organizačních a personálních důvodů jsme schopni zajistit konzultace a třídnické hodiny pouze dvakrát týdně. Důvodem je centrální WC pro žáky a nejsme schopni kapacitně zvládnout více oddělených skupin. V jednotlivé skupině může být max. 15 žáků, proto nemůžeme vždy garantovat ty vyučující, kteří v dané třídě běžně vyučují. Ve kterých dnech a v jakém časovém rozsahu to bude, budu schopen říci až po obdržení všech přihlášek. Následně budu všechny zájemce přes webové stránky školy o organizaci informovat (předpokládáme, že by konzultace probíhaly v taktu pondělí a středa, nebo v úterý a čtvrtek, pátek si ponecháváme na případné vybírání učebnic a rozloučení s deváťáky, což bude v kompetenci třídních učitelů)

Číst dál...

Třídní schůzky – 1. 6. 2020 – odvolány z důvodu preventivních opatření (klasifikace žáků)

Vytvořeno: 21. 5. 2020 Napsal Hynek Zavřel

Vážení rodiče, vzhledem k mimořádným opatřením nebude moci 1. 6. 2020 proběhnout klasická třídní schůzka. Máme pokyn, aby v době od 25. 5., kdy nastoupí do školy žáci 1. – 5. tříd, nevstupovaly cizí osoby (kromě zaměstnanců školy) do prostoru školy. Na webových stránkách školy je umístěna informace, jak budeme postupovat při klasifikaci žáků za II. pololetí školního roku 2019/20, která nám byla doporučena ministerstvem školství. Prospěch žáků za II. pololetí školního roku 2019/20 podle vyjádření ministra školství se nebude započítávat při budoucím přijímacím řízení na střední školy. Při jakémkoli dotazu na prospěch žáka neváhejte kontaktovat přes e-mail jednotlivého učitele, jehož mailovou adresu najdete na webových stránkách školy www.zsotnice.cz v sekci kontakty – učitelé. V případě nutnosti kontaktujte ředitele školy na tel.č.: 724 314 696, který vám zprostředkuje tel. Kontakt na jednotlivé vyučující.

Děkuji všem rodičům za pomoc a spolupráci při výuce na dálku, velmi si toho vážíme.

Dne: 21. 5. 2020

S pozdravem Mgr. Hynek Zavřel, ředitel školy