Akce školy

Jsme 5. v okrese !!!

Vytvořeno: 19. 1. 2020 Napsal Luboš Kleis

„Jsme 5. v okrese!!!“ - toto zvolání zní velice hezky a taky je pravdivé. Okresní kolo futsalového turnaje ve Vyškově se nám však moc nepovedlo. Soupeři byli nad naše síly, a tak jsme se soustředili jen na náš výkon na hřišti. Překonat obavy ze soupeře, opřít se do soubojů i tělem a vědět, že futsal také trošku bolí.  Sledovali jsme soupeře, jak jsou rychlí, a že nestačí nastavit jen nohu, ale že je potřeba nechat na hřišti celou fotbalovou duši.

V posledních dvou zápasech, kdy jsme se postavili proti budoucím nejlepším týmům v turnaji, už bylo vidět, že Otničtí chlapi to taky umí. Znepříjemnit zápas týmy o kategorii výš. Nenechat projít útočníka obranou, být vždy tělo na tělo a dýchat soupeři každou vteřinu na záda. A najednou byl pohled z lavičky o něco hezčí. A to je na sportu krásné. Bojovat o svou čest až do poslední minuty zápasu.

Nevadí, že jsme prohráli. Poznali jsme, že i z porážky se můžeme poučit a vzít si s sebou něco i do velkého fotbalu. Kluci, držím vám palce. Bojujte i když prohráváte. Bojujte až do konce. Děkuji.

Luboš Kleis

futsal vyskov 1 DILOM5misto

Plavání žáků 2. a 3. ročníku

Vytvořeno: 16. 1. 2020 Napsal Kateřina Korcová

Od poloviny září do konce listopadu 2019 probíhal plavecký výcvik žáků druhého a třetího ročníku v Plavecké škole v akvaparku ve Vyškově. Začátečníci se učili základy různých plaveckých stylů a pokročilí své styly zdokonalovali. Pomocí různorodých pomůcek a prostřednictvím vynikajících instruktorů se žáci s vodou brzy spřátelili. Druháci se již nyní těší na příští rok, aby se ještě více zdokonalili, a třeťáci se těší, až své zkušenosti zúročili při návštěvách bazénu s rodiči!

Kateřina Korcová

ŠVP-LVK Kyčerka 2020

Vytvořeno: 4. 1. 2020 Napsal Luboš Kleis

Přeji krásný nový rok 2020.
Dne 6.1. dostanou lyžaři do ŽK informace k zaplacení ŠVP-LVK.

Prosím plaťte bezhotovostně na číslo účtu do 20.1.2020.
Nezapomeňte doplnit variabilní symbol.
Do poznámky připiště LVK a jméno dítěte.

Děkuji za hladký průběh plateb.
V případě problémů, nejasností a dotazů se obraťte na Luboše Kleise či kancelář školy.

Luboš Kleis

________________________________________________________________________
Vážení rodiče, milí lyžaři. Příprava na ŠVP-LVK je v plném proudu.

Děti dostaly přihlášky a všechny potřebné podklady. Nepřihlášení se ještě mohou přihlásit. Vždy máme omezený počet míst (kapacita autobusu) a tak připomínám, že jedou žáci 5. a 4. tříd s tím, že při velkém počtu žáků jedou přednostně starší, tedy žáci 5. tříd. Věřím, že vše proběhne hladce a že všechny zájemce uspokojíme.

Níže máte přehled, kdy a kde máte oddevzdat jednotlivé doklady.
Děkuji, Luboš Kleis

ŠVP-LVK Kyčerka od 23. 2. do 28. 2. 2020
HARMONOGRAM pro rodiče

a) říjen 2019 – přijetí závazné přihlášky, pokynů a školního řádu

b) do 18. 11. 2019 – 1. platba zálohy 500,- Kč v kanceláři školy (žák s sebou vezme ŽK – zapsání platby)
   a odevzdání podepsané přihlášky a školního řádu třídní učitelce.
c) 18. 11. 2019 od 17.00 hod. - informační schůzka k ŠVP-LVK v 5.A – Luboš Kleis
d) do 20. 1. 2020 – 2. platba 3200,- Kč bezhotovostně na účet školy (variabilní symbol a podrobnosti k platbě dostanete v měsíci lednu – zatím neplaťte)
e) do 7. 2. 2020 – odevzdat kopii kartičky pojišťovny, posudek o zdravotní způsobilosti, seřízení vázání
f) v den odjezdu 23. 2. 2020 – bezinfekčnost, potřebné léky, seřízení vázání

Připomínám, že odjíždíme v neděli hned po jarních prázdninách, kdy mají dětí týden volno a nebudou ve škole.

Rousínov - florbal AŠSK kategorie D4 okresní kolo.

Vytvořeno: 30. 12. 2019 Napsal Ivana Sedláčková

V úterý 17. 12. 2019 jsme jely bojovat o co nejlepší umístění do Rousínova. Družstvo doplnila Tereza Borovičková.V okrese hrálo celkem pět týmů.
Musím vyzdvihnout výbornou hru celého družstva. Nálada byla skvělá a holky se pořád povzbuzovaly.

První zápas proti ZŠ Purkyňova jsme remizovaly 1:1, kdy jsme dostaly vyrovnávací branku v posledních 20 vteřinách. Druhý zápas proti ZŠ Rousínov jsme vyhrály 1:0. Třetí zápas jsme s favoritem ZŠ Komenského remizovaly 0:0. Poslední zápas proti ZŠ Pustiměř jsme prohrály 0:6, který holky hodně mrzel.

Celkové pořadí:

  1. ZŠ Komenského
  2. ZŠ Pustiměř
  3. ZŠ Otnice
  4. ZŠ Purkyňova
  5. ZŠ Rousínov

Děkuji všem děvčatům, Sedláčková Ivana

okres01 okres02 okres03 okres04 okres05

Slavkov u Brna - florbal AŠSK kategorie D4 okrskové kolo.

Vytvořeno: 30. 12. 2019 Napsal Ivana Sedláčková

Ve středu 4. 12. 2019 byly níže jmenovaná děvčata 8. a 9. ročníku reprezentovat školu.

Složení týmu: brankářka – Petra Kašpaříková, útok – Petra Jadrná, Nikola Kachlířová, Eliška Konečná, Alena Kosíková, obrana – Ester Daňková, Zuzana Fortelná, Iva Nestrojilová, Vendula Šebrová, centr – Nikola Sadílková.
Základní skupinu jsme vyhrály. Zápas o postup do okresu jsme rozhodly ve svůj prospěch až po samostatných nájezdech.

 01 02 03

Vánoční besídka ve škole

Vytvořeno: 27. 12. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V pátek 20. 12. 2019 třídní učitelé uspořádali pro žáky v naší škole pěkné vánoční besídky. V některých třídách zpívaly děti koledy, někde hrály různé hry, vyráběly pěkná přáníčka, zdobily stromeček či si rozdávaly dárečky.to Fografie jsou ze třídy III.B, kde děti s panem učitelem Ivanem Matějíčkem zpívaly koledy u vánočního stromečku. Bylo hezké si připomenout předvánoční čas a trošku nasát předvánoční atmosféru, která byla skutečně příjemně cítit. Někteří rodiče poslali už i napečené cukroví, za které moc děkujeme a přejeme všem dětem i rodičům krásné vánoční svátky a úspěšný start do nového roku 2020.

Hynek Zavřel

Vánoční koncert „Hudební školy F. France v ZŠ Otnice“

Vytvořeno: 27. 12. 2019 Napsal Hynek Zavřel

Ve středu 18. 12. 2019 na sále naší školy proběhlo závěrečné vystoupení žáků hudební školy F. France pod vedením paní učitelky Lenky Kurdíkové. Je vidět, jaký pokrok některé děti udělaly a jsme rádi, že je o hru na klavír stále zájem. Paní učitelka má každý den až do pozdních večerních hodin plný program a je vidět, že žáci skutečně pravidelně na hudební nástroj cvičí a také navštěvují hudební nauku. Velmi hezký byl závěr hudebního programu, kdy si rodiče i žáci společně zazpívali pěkné koledy s klavírním či klávesovým doprovodem. Snad se Vám budou líbit i některé fotografie z tohoto pěkného předvánočního setkání. Děkujeme i rodičům, že si našli čas a na své děti se přišli k nám do školy podívat. V neposlední řadě také paní učitelce Lence Kurdíkové, které nám pomáhá i s hudební výukou ve škole patří poděkování, že se dětem opravdu s láskou věnuje. Určitě to bylo pro všechny rodiče příjemné odpoledne či podvečer.

Pěkné vánoční svátky a třeba opět i koledami přeje Hynek Zavřel, ředitel školy

Kroužek Nitka

Vytvořeno: 18. 12. 2019 Napsal Krystyna Monteux

V kroužku Nitka se rádi věnujeme nejenom šití, ale všemu, co je s nití spojeno, tj. drhání, vyšívání, háčkování a možná dojde i na pletení. V předvánočním shonu jsme se pokusily o ušití kosmetické taštičky. Nejtěžší bylo všití zipu. Vše jsme zvládly na výbornou.

IMG 20191112 140319 IMG 20191112 140518 IMG 20191126 142223

Herní odpoledne s hrou „Člověče, nezlob se“

Vytvořeno: 12. 12. 2019 Napsal Hynek Zavřel

V předvánoční čas se sešli zájemci o deskové hry v základní škole Otnice, aby změřili své schopnosti ve hře „Člověče, nezlob se“. Jsme rádi, že dokážeme děti trošku zvednout od počítačů a tabletů a podpořit v nich kamarádství a zájem o hru. Soutěž připravil pan učitel Luboš Kleis a žáci soutěžili ve dvou kategoriích, mladší a starší žáci. Žáci 7., 8. a 9. tříd pomáhali dělat u jednotlivých stolů rozhodčí a nabídli rodičům čaj či kávu. Těší nás i návštěva rodičů, kteří si před vánočními svátky našli čas na děti a přinesly různé drobnosti, sladkosti, či vánoční cukroví, moc všem děkujeme.

Soupeřily spolu vždy tříčlenné či čtyřčlenné skupiny a každý soutěžící byl obodován podle toho, kam až se svými figurkami dostal. Časový limit na jednu hru byl deset minut a na závěr ti nejlepší obdrželi bodové hodnocení. Na konci soutěže se body sečetly a v kategorii mladších žáků byli nejúspěšnější Tomáš Vojta na 3. místě, Leopold Šebr na 2. místě a Mirek Pavlíček zvítězil. V kategorii starších žáků skončila na 3. místě Klára Novotná, na 2. místě Petr Muric a zvítězil Pavel Jochman. Děti obdržely různé ceny a hlavně si společně zasoutěžily. Není přece důležité vyhrát, ale zahrát si s kamarády.

Číst dál...

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu u OÚ v Otnicích

Vytvořeno: 10. 12. 2019 Napsal Hynek Zavřel

7. prosince 2019 se v podvečerní čas sešli místní občané, aby si připomněli blížící se svátky vánoční a slavnostně se rozsvítil vánoční strom v Otnicích. Program začal velmi pěkným proslovem pan starosta Pavel Mezuláník, který lidem připomněl hlavní smysl vánočních svátků, na který se v poslední uspěchané době trošku zapomíná. Po panu starostovi na krásném pódiu vystoupili žáci naší školy s programem, který pečlivě nacvičovali. Krásné úvodní slovo složila paní učitelka Mgr. Iva Martinásková a žáci osmé třídy Daniela Bublová a Alex Uher ho před občany přednesli. Poté vystoupili s pěveckým vystoupením doplněným hrou na flétnu žáci pod vedením paní učitelky Dany Matyášové a také pěvecký sbor naší školy pod vedením pana učitele Ivana Matějíčka a p. učitelky Kateřiny Korcové. Vše velmi pěkně doplnila hrou na varhany paní učitelka Lenka Kurdíková. Všem dětem i rodičům velmi děkujeme, že si našli chvilku na předvánoční setkání a s dětmi přišli a poděkování patří i obecnímu úřadu, který dětem zajistil vánoční balíčky a čaj. V neposlední řadě děkuji panu Levákovi a p. místostarostovi Muricovi, kteří vytvořili krásné podmínky pro toto velmi příjemné setkání.

Fotogalerie

 

Pěkný čas vánoční a úspěšný rok 2020 přeje Hynek Zavřel, ředitel školy